Star Trek: Do neznáma (Beyond)

Star Trek BeyondStar Trek Beyond je třináctým a zatím posledním Star Trek filmem. Podobně jako film Star Trek z roku 2009 a Star Trek: Do temnoty sleduje Beyond „novou“ posádku kapitána Kirka (Chris Pine), která se tentokrát ocitá roztroušená na neznámé planetě, na které čelí nebezpečnému nepříteli jménem Krall, který se chystá provést zničující útok přímo v samém centru Federace – na Zemi.

Navzdory tomu, že je film plný akčních scén a působivých vizuálních efektů, dává v porovnání s předchozími dvěma filmy větší důraz na „mluvící scény“, ve kterých zajímavým způsobem pracuje s hlavními postavami, které od prvního filmu postupně dozrály. Jeho zápletka zdařile kombinuje klasický styl Star Treku s moderním přístupem ke vědeckofantastickému žánru, díky čemuž se mezi fanoušky filmu dostalo vřelého přijetí a i mezi nefanouškovským obecenstvem zaznamenal Star Trek: Do neznáma komerční úspěch.

Film také vyniká mimořádně zdařilým soundtrackem, který se řadí ke špičce startrekové hudby: skladby z filmu Do neznáma se často objevují na koncertech scifi hudby a hudby z filmů Star Trek. 

Film je k vidění i v českém znění s velmi dobrým překladem, dabérským obsazením i technickým zpracováním.