Star Trek (2009)

Star Trek (2009)Série kataklyzmatických událostí ve 24. století vrhá dvě lodě zpět v čase do 23. století a mění tak běh dějin. Kapitán Kirk tím rázem prožívá jiný život – život, ve kterém nikdy nepotkal svého otce a ve kterém je z něj geniální nezkrotný muž, který se nakonec nechá přesvědčit, aby se přidal ke Hvězdné flotile. Kirk (Chris Pine), Spock (Zachary Quinto) a další známé postavy se po pár letech setkávají na palubě nové USS Enterprise, na které musí zabránit zločinci Neronovi zodpovědnému za smrt Kirkova otce před zničením celé Federace. 

Film Star Trek z roku 2009 je prvním z „nové“ série filmů zasazených do startrekového vesmíru. Díky změně minulosti, kterou Nero provede, se film odehrává v alternativní časové linii, která je víceméně nezávislá na událostech známých z ostatních seriálů a filmů. Nová filmová série si tak z velké části jde vlastní cestou. Díky tomu se postavy jako Kirk, Spock nebo Scotty odlišují od svých původních „verzí“, filmy se vizuáln výrazně odlišují od původních filmových předloh a tak dále. 

Nový styl filmů, který se od původních Star Treků výrazně odlišuje, je dodnes polarizujícím tématem a má velký počet zastánců i odpůrců. Větší důraz na akční stránku filmu, vizuálně podbízivé efekty a nečekané interakce mezi klíčovými postavami ale filmu Star Trek (2009) i navazujícím filmům Do temnoty a Do neznáma bezesporu zajistily komerční úspěch. 

Film má velmi podařený soundtrack, který skvěle dotváří atmosféru filmu a skvěle se poslouchá i samostatně.

V našich končinách se film dočkal velmi zdařilého dabingu, kterému prakticky není co vytknout, a to jak po stránce překladu, obsazení nebo technického zpracování. 

Film je možné získat na BluRay ve 4K s velmi kvalitním obrazem.