Subspace
Hamburger menu

Scifi fanklub Subspace

Subspace je první český Star Trek fan klub s kořeny sahajícími až do roku 1995. Vyvíjíme širokou škálu aktivit pro ostatní fanoušky, ať už jde o organizací klubových setkání, promítání Star Treku v kině nebo o spoluorganizování větších akcí – conů.

 

Kontakt s dalšími fanoušky Star Treku

Hlavním účelem snad každého fan klubu je kontakt s ostatními fanoušky, a v případě Subspace to samozřejmě platí také. V Česku je velké množství fanoušků Star Treku: zatímco někteří Star Trek rádi sledují v televizi, jiní aktivně natáčejí startrekové fanfilmy v češtině (v tom je po Sojených státech ČR světovou dvojkou), hrají společně online počítačové hry nebo se věnují cosplayi.

Řada z nás prošla obdobím, kdy se na Star Trek jen dívala a bavila se představami o světě Star Treku: o světě tak poutavném, že i dnes, přes padesát let po jeho vzniku, se v České republice každý rok schází lidé všech věkových kategorií a baví se na to či ono téma související s tímto vskutku legendárním scifi fenoménem. Nebuďte proto nesví a někdy se k nám na zkoušku připojte – chystané akce oznamujeme nejen tady, ale i na našem Facebooku. A jestli se na nějakou společnou akci opravdu hned necítíte, zkuste nám napsat třeba email. K tomu se nejlépe hodí stránka Kontakt.

 

Pořádání akcí

Subspace se aktivně zapojuje do organizace několika akcí pro fanoušky Star Treku.

Fanouškovská setkání v Česku se od těch zahraničních zásadním způsobem liší. Ve většině ostatních zemí jsou akce pro fanoušky Star Treku organizovány komerčně a masově, ve velkých konferenčních centrech, za účasti velkého počtu herců, kteří "podepisují fotky jako na běžícím páse" a s velkým množstvím suvenýrů a sběratelských předmětů na každém rohu. Takzvané "cony" mají v Česku zažitou tradici jako akce organizované samotnými fanoušky pro ostatní fanoušky: z toho důvodu nejsou tak silně komerčně laděné a zpravidla jsou plné diskuzí a přednášek na to či ono téma související s vesmírem Star Treku.

Con často zahrnuje několik programových linií, každou věnovanou nějakému fenoménu – Star Treku, Hvězdným válkám, Minecraftu, atp. Typická programová linie conu obsahuje přednášky rozebírající to či ono téma daného scifi fenoménu, a to buď fakticky, nebo z nějakého úhlu pohledu, který by vás nikdy nenapadl. Součástí programu bývají i soutěže, diskuse a projekce. Jde o to, abyste se na conu co nejvce nabažili svého oblíbeného scifi :)  Více o akcích

 

Zdroj informací

Vesmír Star Treku oproti ostatním scifi fenoménům vyniká svou rozsáhlostí a propracovaností do nejmenšího detailů. Jak funguje pohon Enterprise? Jak daleko je domovský svět Klingonů od Země? Jak stará je Guinan?

Jak svým členům, tak široké veřejnosti poskytujeme na tomto webu informace o různých tématech týkajících se vesmíru Star Treku, která udržujeme v nenabobtnalé a čtivé formě, kterou udržujeme už slušnou řadu let. Těm návštěvníkům, kteří hledají aktuální informace o dění kolem Star Treku, je nabízíme na našem Facebooku a náš YouTube kanál je plný zajímavých videí ke shlédnutí. 

Ve více než dvacetileté historii našeho klubu také figuruje i publikace magazínu Information Times (a Star Trek Journal, který ovšem ze sentimentálních důvodů na webu nenabízíme).

Máte nějaké dotazy? Neváhejte se nám ozvat!

Ozvěte se nám!