Information Times – souhrnné vydání

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Klub Subspace mezi lety 2006 a 2010 – tedy i v době, kdy se ještě jmenoval UPKB Dominion – vydával tištěný klubový magazín Information Times. Ten byl pro náš klub de facto tradiční záležitostí, na kterou rádi v dobrém vzpomínáme. Po skončení jeho vydávání jsme se rozhodli připravit souhrnné vydání všech vydaných čísel – a je tedy rozhodně co číst.

Information Times Pack

Krátce poté, co jsem [Korax] v začal v UPKB spolupracovat s Johansonem, probírali jsme i klubový měsíčník – Information Times – ten se v té době stával z jednoho měsíčně vydávaného listu informací ohledně dění okolo Star Treku u nás. Při diskusi, jak by se dal tento měsíčník vylepšit jsme se dohodli, že se pokusíme připravit obsáhlejší číslo. A tak přišlo na svět první číslo nových Information Times.

Když jsem začal na Timesech pracovat, ani jsem nečekal, že mě jejch příprava bude tak bavit a že budeme magazín vydávat takovou dobu. Samozřejmě ani první, ani desáté číslo nebylo dokonalé – jednak jsme se museli naučit k magazínu správně přistupovat, jednak původní metoda přípravy ve Wordu také nebyla tím pravým ořechovým. Až s postupem času z nás začaly padat texty s o něco menším počtem pravopisných chyb a až když jsme začali používat moderní software na sazbu textu, začaly i Timesy vypadat k světu (historicky nejodfláknutější číslo je pak číslo 7, které nemá dokonce ani obálku). První desítka čísel tak většině z nás vyvolá na obličeji úsměv – ať už kvůli neopravovaným a narychlo psaným textům nebo na koleně dělané sazbě do Wordu.

S postupem času jsme si ale s Timesy hráli čím dál tím víc – začali jsme, alespoň zlehka, po sobě texty číst, používat modernější nástroje a i nad grafikou jsme více přemýšleli. Když se teď na výsledky naší práce podívám, i přes otcovský vztah k nim mi nemůže uniknout jejich viditelné zlepšení.

V průběhu života Timesů samozřejmě došlo k řadě změn – z původně jednou za měsíc vydávaného magazínu se v zájmu zkvalitnění obsahu s postupem času stal dvouměsíčník, podobně je na tom i způsob jeho nabízení fanouškům – nejprve totiž šlo o informačník určený výhradně členům klubu. A když jsme u těch klubů: pokud jste o Timesy alespoň párkrát zavadili pohledem, nemohli jste si nevšimnout změny jména fanklubu, který časopis vydává. Ano, Timesy byly jednou z hlavních věcí, které jsme se rozhodli při „transformaci“ klubu zachovat. Šlo o pro nás do jisté míry prestižní záležitost, kterou jsme se lehce lišili od ostatních fanklubů, ačkoli mnohé z nich také nabízejí nějakou formu tištěných materiálů. 

S postupem času ale začalo být víc a víc zřejmé, že tištěná média jsou na ústupu a že jejich místo přebírají online média, která jsou v mnohých směrech podstatně praktičtější. I my jsme proto své aktivity zaměřili tím směrem a z Information Times se tak stala historie, na kterou rádi v dobrém vzpomínáme. Projděte se tou historií také.