Star Trek: Do temnoty (Into Darkness)

Star Trek: Do temnoty (Into Darkness)Star Trek: Do temnoty (v anglickém originále Star Trek Into Darkness) je v pořadí dvanáctý na motivy světa Star Treku. Celkově je film hodnocen velmi pozitivně, o čemž svědčí ČSFD rating 81% a světově IMDB 83,4% a Metascore 72/100 z 255 000 uživatelů. Mezi fanoušky Star Treku je pak film předmětem diskusí o tom, jakým směrem rozvíjí startrekový vesmír.

Příběh začíná na planetě třídy M „Nibiru“. Spock se snaží umístit do vulkánu na planetě výbušné zařízení na bázi studené fúze, aby zabránil výbuchu sopky a zničení ranné civilizace. A to vše tak, aby dodmorodci neměli ani tušení o vyspělých cizincích, kteří je zachránili. Kirk úspěšně odvede pozornost domorodců, ale jak to již bývá, každý plán funguje pouze do první komplikace. Kirk tedy musí učinit závažné rozhodnutí zda obětovat člena posádky a přítele, nebo porušit základní směrnici flotily a Spocka i za cenu prozrazení zachránit.

Náš vlastní svět je mezitím v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad Hvězdné flotily. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. V touze po pomstě a spravedlnosti se vydává do válečné zóny, aby polapil viníka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové se stanou součástí epické šachové partie na život a na smrt.  Tady se Kirk poprvé setká s protivníkem jménem „Khan“. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy. Děj má po příletu do válečné zóny rychlý a akční spád. Akce a skvělé efekty na sebe navazují jeden za druhým. A pokud má Kirk zachránit svou posádku a nás všechny, neobejde se to bohužel bez obětí. Khanovo polapení a uvěznění nakonec pomůže zachránit život i kapitánu Kirkovi a hvězdná loď Enterprise tak může započít svou dlouhou pouť vesmírem tam kde se člověk nevydal.