Model Enterprise od CORGI

Že jsou internetové obchody, zejména pak eBay, plné levných modelů lodí ze Star Treku, není nic nového. Tyto modely překvapí svou cenou (loď se dá pořídit v přepočtu už kolem stovky), tím ale příjemná překvapení končí. Modely jsou nekvalitně zpracované i nabarvené, křivé a mnohdy ani pořádně nedrží dohromady. Přesto jich doma několik mám. Už delší dobu jsem si ale říkal, že bych si mohl do práce alespoň jeden model koupit, vzhledem k tomu, jak ale levné modely vypadají a že je v mém zájmu před svými obchodními partnery vypadat na úrovni, sáhl jsem po o něco dražším modelu Enterprise z Klasické série. A rozhodně jsem koupil dobře.

Enterprise pochází od známého výrobce CORGI, už při objednávání mi tedy bylo jasné, že bude loď kvalitativně někde jinde než levné modely z přeohýbaného plastu. Co jsem ale nečekal bylo, jak velký rozdíl to bude.

Při vybalování mne překvapilo nejen stylové balení, ale zejména materiál, ze kterého byla loď zhotovena. Přes barvu se to sice poznává těžko, ale jsem si relativně jistý, že jez kovu.

Narozdíl od levného modelu je loď proporcionálně zpracována naprosto přesně a do překvapivých detailů, příjemně mne překvapila i kvalita potisku trupu. Nikde nic nevrže, nepadá, všechno vypadá přesně tak, jak by mělo. Dokonce i malinký stojánek s deltou nemá problém překvapivě těžký model udržet. Váha v tomto případě ale není naobtíž a spíše mne přesvědčila o tom, že nejde o žádné ořezávátko produkované s co nejnižšími náklady.

Jediná věc, která mne oproti fotkám na internetu překvapila, jsou jasně oranžové Bussardovy kolektory (přední část warpgondol). Ty ale nijak zvlášť nevybočují ze zažitého standardu a gondoly vypadají díky použité barvě dobře za celkem jakýchkoliv světelných podmínek.

Sám tedy hodnotím koupi modelu NCC-1701 od CORGI jednoznačně kladně a všem ji mohu doporučit, nevylučuji, že si od nich časem ještě něco koupím. Zde popisovaný model se prodává v přepočtu za něco málo přes pět set korun, ovšem kdo hledá, najde i levnější zdroj.