Design interiérů původní Enterprise

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2011.

Obsah

Plánek permanentních místností Klasické sériePůvodní sety pro natáčení Star Treku byly situovány ve studiích Desilu, ze kterého se později stal Paramount. Těmi permanentními byl můstek, transportní místnost, strojovna, ošetřovna, kajuta kapitána Kirka a zasedací místnost. Všechny ostatní místnosti jako lodní fitcentrum, rekreační místnost nebo třeba kajuty ostatních členů posádky byly natáčeny v těchto „permanentních místnostech“, které tak vždy podstoupily několik úprav. Mimo zjevné finty s nábytkem například šlo o nasvěcování zdí barevnými světly, čímž dostaly místnosti nový styl.

Co se týče můstku Enterprise, Matt Jefferies k němu poznamenal následující: „Už od začátku nám bylo jasné, že to bude tak nějak do kruhu. Až pak se začaly objevovat otázky jako kde tam bude možný vstup, například pro kameramana a tedy okud to budeme točit.

„Rozhodl jsem se, že to bude jako v námořnictvu, takže by každý byl na nohou čtyři hodiny a seděl by osm, takže by měl být interiér můstku pohodlný. Tlačítka by měla být uspořádaná tak, aby se nikdo za ničím nemusel natahovat, stejně tak obrazovky by pro svou obsluhu měly být v tom správném úhlu. Podle toho jsme můstek navrhli.“

Návrh kajuty kapitána Pikea Konečná podoba kajuty kapitána Pikea

„Chtěl jsem celý ovládací panel v černé barvě, u čehož jsme nakonec tak nějak skončili. Připravil jsem grafiku pro každý panel, vytvořil negativ, nabarvil ho a připevnil ho pod černé sklo. A dělal jsem to pořád, dokonce když už se na druhé straně můstku natáčelo.

Ošetřovna Ošetřovna Lůžko z ošetřovnyStůl ze zasedací místnosti

Kajuta kapitána Kirka Skoro finální návrh můstku Hangár raketoplánů