Trekken 7 letos 25. – 26. Listopadu v Kopřivnici

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2011.

Je to jen pár dní, co se na internetu vyrojily články upozorňující na 45. narozeniny fenoménu Star Trek. Za tu dobu si Star Trek našel nezastupitelné místo v prakticky všech zemích světa – v některých méně významné, v jiných více. Vcelku se usadil i v našich domácnostech a získal si řadu fanoušků – zájem o něj u nás přežil nástup internetu a s ním související pokles fanoušků lačících po faktických informacích o jeho vesmíru, dokonce i deší dobu, kdy byl předmětem zájmu buďto žádných nebo málo dostupných televizních stanic. My jako fanoušci, ať už v česku nebo kdekoli na světě, jsme dokázali, že nemusí nutně záležet na datu natočení nebo rozpočtu – koneckonců mne nenapadá jiný scifi fenomén, který by kladl větší důraz na příběh a jeho sdělnou hodnotu, než je tomu právě u Star Treku. Rozhodně pak je velmi málo dalších takových, které se dočkaly tak úctyhodného věku s dosud aktivní fanouškovskou základnou.

Čtyřicet pět let je dlouhá doba. Díky tomu se také startrekovský vesmír řadí mezi jedny z těch nejrozvinutějších, alespoň pokud mluvíme o jeho scifi „příbuzných“. Letos na jaře jsme se na pražském Trekkenu (Pragoffest) poohlédli za filmovými zpracováními dobrodružství posádky Enterprise s Kirkem na můstku. V podobném duchu se bude odehrávat i podzimní Trekken v Kopřivnici (Koprcon), jehož zaměřením bude tentokrát Klasická série jako seriál.

WEB TREKKENU 7

V programu bude zařazena řada přednášek, ať už o seriálu samotném nebo o jeho specifických aspektech (rasy, lodě, historie a podobně). Plně si vědomi faktu, že řada z vás má značné faktické znalosti prakticky celého Star Treku, připravujeme přednášky tak, aby si z nich odnesl něco nového i ten, kdo se považuje za TOS guru.

Trekken, na který jste všichni srdečně zváni, se odehraje na konci listopadu v ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici, přesné datum jeho konání upřesníme s dostatečným předstihem. Další informace budeme zveřejňovat jednak zde, jednak na webu Trekkenu (www.subspace.cz/trekken).