Star Trek: Picard (PIC)

Star Trek: Picard

Picard je jedním z nových seriálů Star Trek. Dějově je zasazen zhruba třicet let za seriál Nová generace a popisuje novou kapitolu v životě bývalého kapitána Picarda. 

Seriál má 3 sezóny, které jsou nabité akcí, dramatem a napětím. V mnoha ohledech přitom vybočuje ze zajetých kolejí – místo posádky lodě Hvězdné flotily sledujeme spíše posádku „osamělých vlků“, kteří na vlastní pěst řeší jednu krizi za druhou. Těch je přitom v seriálu hned několik, protože každá přitom popisuje jedno samostatné dobrodružství a jednotlivé díly jsou tedy mezi sebou velmi úzce provázány a je vhodné je sledovat chronologicky. 

Seriál Picard se od ostatních startrekových seriálů liší výrazně temnějším vyzněním (ať už v rovině vizuální nebo příběhové) a velkým počtem beznadějných situací a tragických životních zlomů. Seriál se tedy z části odchyluje od optimistické vize budoucnosti, která je společná většině ostatním Star Trekům, což je jeden z hlavních důvodů, proč je Picard mezi fanoušky polarizujícím tématem. Navzdory tomu se jedná o velmi dobře hodnocený seriál a zcela jednoznačný komerční úspěch. 

V seriálu vystupuje krom postavy kapitána Picarda, pana Worfa, Data, Q a podobně i několik postav z ostatních seriálů, jako například Sedmá ze seriálu Voyager. Picard je plný odvolávek do minulosti, ale přitom se mu daří propracovaným způsobem rozvíjet dějovou linii Star Treku za hranice 24. století.