Star Trek: Voyager (VOY)

Star Trek: Voyager

Voyager je čtvrtý seriál na motivy původního Star Treku pojednává o lodi Federace, přenesené do dalekého Delta kvadrantu, vzdálené části naší galaxie, odkud se vydává na pouť zpět k Zemi. Cestou plní úkol, který již ke Star Treku neodmyslitelně patří – a sice prozkoumává vesmír a hledá a kontaktuje neznámé formy života.

Atmosféra na Voyageru je o něco uvolněnější než jak jsme tomu byli zvyklí z předchozích startrekových seriálů, základní nosná myšlenka ale zůstává stejná, je jen sem tam doplněna o nějaký ten žertík nebo trochu neškodného dobírání.

Zápletky epizod seriálu jsou dosti různorodé, neobvyklými vesmírnými anomáliemi počínaje, přes napínavé příběhy plné nepřátelských cizinců až po cesty časem. V seriálu se také několikrát objevuje populární postava všemocné bytosti Q a zhruba od poloviny se k posádce lodi připojuje postava aktraktivní Sedmé z Devíti.

Stejně jako předchozí seriály, i Voyager posunul svět Star Treku o další kus dál – zatímco Nová generace dokázala, že fenomén přežije i bez Kirka a Spocka na můstku a Hluboký vesmír devět, že jeho existence není vázána ani na průběh v prostředí plném techniky Hvězdné flotily, díky Voyageru je jasné, že Star Trek nemusí být vázán ani na „naši“ část galaxie. Díky prohloubení řady aspektů vesmíru Star Treku (jako že Vulkáni nemusejí být jen běloši) Voyager také posunul Star Trek zas o krok dál.

Jednotlivé epizody seriálu nejsou mezi sebou příliš provázané a Voyager tedy není nutné sledovat chronologicky.

Související články