Star Trek: BORG jako epizoda

Interaktivní hru z roku 1996 jsem projel asi třikrát, oproti ostatním herním titulům zasazeným do vesmíru Star Treku se totiž liší dost zásadním způsobem. Nejedná se totiž o typ hry, kde je váš pohyb a jednání zcela pod vaší kontrolou – BORG by se spíš než hra dal označit jako interaktivní epizoda. Vskutku, jedná se o soběstačnou epizodu zasazenou do vesmíru TNG, ve které máte každých pár minut na výběr, co byste rádi dělali, podle čehož se samozřejmě odvíjí následný děj.

Děj je zasazený mimo známe seriály, tedy i postavy jsou zcela neznámé, tedy až na Q, který v této hře funguje jednak jako postava účinkující v ději epizody, jednak jako průvodce hrou – vysvětluje ovládání, vynadá vám pokud se rozhodnete špatně a popíchne vás, pokud je vaše rozhodnutí správné. Recenze hry ale není předmětem tohoto článku, pokud byste si ji ale rádi přečetli, vězte, že už je dávno napsaná.

Nedávno jsem objevil do jednoho souboru spojený přiběh epizody, kterou ve hře prožíváte. Přesněji řečeno se tedy jedná spíše o jeden její možný průběh, zřejmě ten nejzajímavější. Celou bezmála hodinovou epizodu si můžete pustit níže: