BORG

Na téma Star Trek her už jsem toho v minulosti napsal hodně. Tento herní titul se ale od těch ostatních liší dost zásadním způsobem – hru sice ovládáte, to ano, ale ne tak, jak jste zvyklí. Nemáte k dispozici 3D postavičku nebo model lodi, se kterou můžete provádět různé kejkle, ani inventář plný technických vymožeností všeho druhu. Star Trek: BORG se dá nejvýstižněji popsat jako interaktivní epizoda.

Epizoda ke shlédnutí zde

Vskutku, během hraní sledujete příběh odvyprávěný na sebe navazujícími videosekvencemi. To můžete koneckonců vidět na screenshotu. Každých pár vteřin se hra zastaví a čeká, jak se rozhodnete danou situaci řešit. Poté, co se rozhodnete se video plynule rozjede a můžete sledovat, co jste to zase způsobili, mnohdy je to opravdu vtipné.

Hrou vás pak provází John DeLancie coby oblíbený všemocný Q, který stejně jako v seriálu neoplývá jen prakticky neomezenou mocí, ale i nepříjemným charakterem a který i zde utrousí nejednu vtipnou hlášku.

Ačkoli se hra neřadí mezi nejkvalitnější tituly, které na sobě mají napsáno „Star Trek“, jedno jí upřít nemohu – atmosféru velmi podobnou TNG nebo DS9 epizodám. Možná kvůli překvapivě dobře zpracovanému prostředí, ve kterém se epizody natáčely, možná kvůli hudbě Dennise McCartneyho (který skládal hudbu pro TNG, DS9 a VOY), která atmosféru skvěle dotváří.

BORG už nějaký ten pátek nekoupíte, řadí se totiž mezi ty starší Star Trek hry, pokud byste po něm ale skutečně toužili a nemohli sehnat hru samotnou, pak vězte, že celá epizoda (nebo alespoň jedna z jejích možných variant), kterou ve hře „prožíváte“ se dá sehnat i na DVD.