Program Trekkenu je online

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Uplyne zhruba měsíc co se opět sejdeme v Kopřivnici na Trekkenu, Star Trek linii Koprconu. Ten se bude konat ve dnech 26. – 28. listopadu, jako vždy v prostorách ZŠ Milady Horákové. Protože už Trekken skutečně klepe na dveře, máme pro vás pár nových informací ohledně jeho programu.

Jak již bylo několikrát řečeno, bude se program točit zejména kolem seriálu Star Trek: Voyager, který letos slaví patnácté narozeniny. Letí to, že?

Program je sestaven z již tradičního mixu přendášek, projekcí a tvořivějších částí programu – z workshopu.

Pátek

17:00 – Výstava – už od pěti hodin bude otevřená místnost naší linie. Než začneme s programem a než se všichni sejdeme, bude krom krátkých videií různého druhu (music videa, fanfilmy) k vidění i Star Trek výstava předmětů všeho druhu – od knížek, přes DVD po phasery a insignie Hvězdné flotily.

19:45 – Zahájení – přivítání na Trekkenu a seznámení s programem (Korax, Wesley)

20:10 – Voyager 101 – úvod do seriálu doplněný videoklipy a částí „víte, že“. Víte? (Korax)

21:00 – Anomálie Deltakvadrantu – výběr těch nejzajímavějších anomálií, živých i neživých, na které Voyager na svých cestách narazil (Wesley)

22:00 – Promítání VOY epizody (bude upřesněna)

Sobota

9:00 – Voyager v knižní podobě – Voyager není jen sedm řad televizního seriálu, ale také zhruba padesát knih. Velká většina jich česky nevyšla, ale některé ano. Právě s těmi chce přednáška posluchače seznámit. A zmíní se také o těch u nás nevydaných. (Axiom)

10:00 – Cesta Voyageru – seznámení s trasou, kterou Voyager za 7 let absolvoval – letěla posádka nejkratší cestou? Neriskovala někdy zbytečně? Jak by si asi s touto trasou poradil TomTom? (Wesley)

11:00 – Klingonština – klingonština ako umelý jazyk. Táto prednáška rozhodne nie je hodinou klingonštiny. Príďte sa s touto rečou zoznámiť trošku inak. (Rebeka)

12:00 – Oběd

13:00 – PZH hledá talent sobě rovný – Netradiční vesmírný workshop. Projevte své skryté umělecké vlohy a zapojte se do výroby originálních startrekových předmětů. Vytvořte si komunikátor podle vlastní fantazie a z těch nejneuvěřitelnějích součástí. Vymodelujte si svého kapitána nebo na něj napište oslavnou báseň, či mu zapějte pro radost. Staňte se tvůrcem zcela nového vesmíru a buďte lepší a schopnější než PZH, protože je to výzva a vy na to máte.  (Thestral, Lana)

15:00 – Rasy Deltakvadrantu – seznámení s těmi nejexotičtějšími rasami exotickým přednášejícím (Pelek)

16:00 – Voyager v digitálním světě – počítačové hry, fan art, … Voyager pronikl mnohem dál než jen na televizní obrazovky, i do takových oblastí, kde si s ním můžeme hrát. Jaké to tedy je? (Korax)

17:00 – Fotodokumentace roku 2010 – výběr toho nejlepšího, co jsme spolu za poslední rok zažili, ať už jako fanklub nebo jako trekkies komunita. (Wesley)

18:00 – večeře s Neelixem a leolou – švédský stůl je něco, co se na Koprconech stalo tradičním bodem programu. Od letoška navíc oficiálním. Tentokrát ale budou na stole pochutiny tématického vzhledu a chuti.

Ve večerních hodinách bude jako vždy probíhat společný program, po domluvě se ale jistě můžeme později sejít a pokračovat v programu, jak to konečně děláme každý rok 🙂

Neděle

Na nedělním programu stále pracujeme, proto sledujte www.subspace.cz/trekken nebo tento web, včas o něm budeme informovat.

Máte-li tedy koncem listopadu čas, rádi vás uvidíme 🙂

Pokud byste chtěli do programu přispět i svými silami (jinými slovy, pokud byste rádi sami připravili nějaký bod programu), dejte nám vědět na adresu korax@subspace.cz.