Aktualizovali jsme program Trekkenu

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Program Trekkenu doznal, jak věříme, posledních úprav, takže si už můžete udělat docela přesnou představu o programu, který pro vás letos chystáme.

Jak již bylo mnohokrát řečeno, bude se program točit zejména kolem seriálu Star Trek: Voyager, který letos slaví patnácté narozeniny. Letí to, že?

Program je sestaven z již tradičního mixu přendášek, projekcí a tvořivějších částí programu – ze soutěže. Novinkou je na Koprconu, resp. Trekkenu i chystaná výstava nejrůznějších Star Trekových předmětů – ať už se rádi podíváte na zajímavé knížky, počítačové hry nebo si radši pohrajete s phaserem, s notnou mírou jistoty můžeme říci, že si něco najdete 🙂

Pátek

17:00 – Výstava – už od pěti hodin bude otevřená místnost naší linie. Než začneme s programem a než se všichni sejdeme, bude krom krátkých videií různého druhu (music videa, fanfilmy) k vidění i Star Trek výstava předmětů všeho druhu – od knížek, přes DVD po phasery a insignie Hvězdné flotily.

19:45 – Zahájení – přivítání na Trekkenu a seznámení s programem (Korax, Wesley)

20:10 – Voyager 101 – úvod do seriálu doplněný videoklipy a částí „víte, že“. Víte? (Korax)

21:00 – Anomálie Deltakvadrantu – výběr těch nejzajímavějších anomálií, živých i neživých, na které Voyager na svých cestách narazil (Wesley)

22:00 – VOY – Deadlock – Voyager se pokusí uzavřít spojenectví s Kazony a vyzve je k summitu vůdců jednotlivých klanů. (PROJEKCE)

Sobota

9:00 – Voyager v knižní podobě – Voyager není jen sedm řad televizního seriálu, ale také zhruba padesát knih. Velká většina jich česky nevyšla, ale některé ano. Právě s těmi chce přednáška posluchače seznámit. A zmíní se také o těch u nás nevydaných. (Axiom)

10:00 – Cesta Voyageru – seznámení s trasou, kterou Voyager za 7 let absolvoval – letěla posádka nejkratší cestou? Neriskovala někdy zbytečně? Jak by si asi s touto trasou poradil TomTom? (Wesley)

11:00 – Klingonština – klingonština ako umelý jazyk. Táto prednáška rozhodne nie je hodinou klingonštiny. Príďte sa s touto rečou zoznámiť trošku inak. (Rebeka)

12:00 – Oběd

13:00 – Hry bez nejzazší hranice – Zahrajte si o zajímavé ceny v (ne)vědomostní soutěži pro všechny osoby bez rozdílu věku, pohlaví, rasy či stupně příčetnosti. (Lana)

14:00 – První důstojníci – Kdo byl druhým člověkem na měsíci? Kdo jako druhý dosáhl jižního pólu? Historie si druhé v pořadí nepamatuje; připomeňme si tedy alespoň druhé v pořadí ve Star Treku. (L.A.I.V.)

15:00 – Rasy Deltakvadrantu – seznámení s těmi nejexotičtějšími rasami exotickým přednášejícím (Pelek)

16:00 – Voyager v digitálním světě – počítačové hry, fan art, … Voyager pronikl mnohem dál než jen na televizní obrazovky, i do takových oblastí, kde si s ním můžeme hrát. Jaké to tedy je? (Korax)

17:00 – Fotodokumentace roku 2010 – výběr toho nejlepšího, co jsme spolu za poslední rok zažili, ať už jako fanklub nebo jako trekkies komunita. (Wesley)

18:00 – večeře s Neelixem a leolou – švédský stůl je něco, co se na Koprconech stalo tradičním bodem programu. Od letoška navíc oficiálním. Tentokrát ale budou na stole pochutiny tématického vzhledu a chuti.

Ve večerních hodinách bude jako vždy probíhat společný program, po domluvě se ale jistě můžeme později sejít a pokračovat v programu, jak to konečně děláme každý rok 🙂

Neděle

9:00 – VOY – Macrocosm – Z ošetřovny unikne mnohokrát zvětšený virus, který se rychle množí a útočí na posádku. Vše musí zachránit Janewayová v boji nože proti sosáku á la Rambo. (PROJEKCE)

10:00 – Mise fanklubu Subspace – Klasické setkání scifi fanklubu Subspace se protáhne do odpoledních hodin, vítáni jsou všichni, kdo se budou chtít připojit!

Máte-li tedy koncem listopadu čas, rádi vás uvidíme 🙂