Windows XP v TOS stylu od Hyperdesku

Společnost The Skins Factory, světový leader v oblasti uživatelských rozhraní, skinů a theme operačních systémů v minulosti vypracovala řadu licencovaných motivů, například pro Disneye. Nyní se zaměřila i na Star Trek. Divize TSF s názvem Hyperdesk nabízí fanouškům Star Treku možnost upravit si vzhled Windows XP do detailu propracovanými ST ikonami a tapetami.

Za necelých patnáct USD mohou fanoušci Star Treku od nynějška přeměnit své počítače do stylu Star Treku. Balíček obsahuje tři moderně vyhlížející themes založené na stylu Klasické série – obsahuje žlutou, modrou a červenou variantu.

Tím zajímavým na Hyperdesku je propracovanost detailů – například ikona Nápovědy (McCoyovo vybavení) nebo Videí (sada monitorů z původního seriálu). Podle generálního ředitele společnosti se značné úsilí také věnovalo maximálnímu zachování kánonu.

TOS theme balíček pro Windows XP obsahuje:

  • Více než 30 ikon
  • 3 wallpapery s remasterovanou Enterprise od CBS
  • Starfleet verze Yahoo Widget ovládání pro WMP a iTunes, včetně efektu transportéru a zvukových efektů
  • Ikony uživatelských účtů s hlavními postavami
  • PNG verze ikon pro užití v Dock aplikacích

Balíček je prozatím k dispozici jen pro Windows XP, Hyperdesk ale plánuje vypustit i verze pro Vistu, PS3, PSP a možná i pro OSX. Také se uvažuje o vývoji themes založených na novém Star Trek filmu a TNG.