Všechno, co v životě opravdu potřebuji znát, jsem se naučil ze Star Treku

Každou situaci, do níž se ve svém životě dostanete, už před vámi musel někdo řešit – počínaje třeba bojem s chutí na čokoládu a konče úvahami o smyslu života a bytí.

Z této základní životní pravdy vychází autorův neobvyklý průvodce po nejrůznějších životních karambolech i běžných lidských problémech. Vtipnou, čtivou a mnohdy překvapující formou vám poradí, jak si vybírat přátelé či milenku, jak získat autoritu u podřízených a obdiv u nadřízených, jek se naučit překonávat i na první pohled nepřekonatelné překážky, jak si v krizi zachovat chladnou hlavu a nikdy neztrácet humor a spoustu dalších velice užitečných věcí. A že si jako modelový příklad bere Star Trek a jeho neohroženou posádku je jen zákonité: kde jinde ve vesmíru můžeme řešit tak zásadní etické otázky, jako je pochopení smyslu života a naší role v něm?

Tato kniha nám poskytuje trochu jiný pohled na fenomén Star Treku. Vychází především z premis Star Treku Originální série a z amerických reálií, je to však pohled určitě zajímavý a platný všeobecně. Je to pohled zralého muže, který byl Star Trekem zasažen v dětství a dospívání. Je tu časový odstup, který u nás bohužel není možný. Jsme buď příliš mladí nebo zase staří a jedno z uvedeného nám chybí. Tak si tom můžeme aspoň přečíst v této knize. Vyšla už před časem, ale dá se občas sehnat ve výprodejích za velmi příjemných 19,-Kč. Doporučuji ji rozhodně k přečtení.