Trekken 7 už za dva týdny (25. – 26. listopadu)

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2011.

Už za dva týdny se v Kopřivnici odehraje další ročník Koprconu tradičního setkání příznivců scifi a fantasy, na kterém samozřejmě nebude chybět startreková linie Trekken, tentokráte již s pořadovým číslem 7. Program, který se bude točit zejména kolem původního serial, by se vám, jak doufáme, měl líbit.

Letos je navíc Trekken první programovou linií v historii Koprconu, která má vlastní program v sobotu večer – mohli jsme tak uvolnit několik nových časů na přednášky, které se ale velmi rychle zaplnily a neobsazené už zbývá jen jedno místo. Většina přednášek má navíc na Trekkenu 7 svou premiéru, program by tedy měl být zajímavý i pro ty z vás, kteří jezdí po mnoha conech ročně.

Rozvrh programu je k dispozici na webu Trekkenu, pro přehled si ho můžete přečíst přímo zde:

Pátek

19:00 Přivítání
19:15 TOS projekce – Balance of Terror (Rovnováha hrůzy)

Enterprise hraje hru na kočku a myš s válečnou lodí Romulanů, kteří o sobě nedali mnoho let slyšet poté, co zničí základnu Federace.

Druhá nejoblíbenější epizoda Klasické série.

20:00 45 let Star TrekuPoohlédněte se za historií celého fenoménu, od kapitána Kirka, přes Data s Picardem, Voyager až po nejnovější film JJ Abramse. Víte, čím jsou si jednotliví členové rodiny Star Trek podobní a v čem se naopak liší?
21:00 KlingonštinaKlingončina ako umelý jazyk. Táto prednáška rozhodne nie je hodinou klingončiny. Bude skôr o tom, kde sa vzala a kde klingončina prežíva.
22:00 Stanice a lodě TOSkyPrůřez loděmi a vesmírnými stanici klasické série. Jejich design a využití.
23:00 — připravujeme

Sobota

9:00 TOS projekce – Mirror, Mirror (Zrcadlo, zrcadlo)

Kapitán Kirk a jeho druhové se nešťastnou náhodou prohodí se svými dvojníky v paralelním vesmíru, kde je Federace ústřední utlačovatelskou mocností naší části galaxie.

Třetí nejoblíbenější epizoda Klasické série

10:00 Počítačové hry z prostředí Klasické sérieNechte se provést světem Star Trek her zaměřených na dobrodružství posádky kapitána Kirka, podívejte se na jedny z prvních vlaštovek herního průmyslu, které se datují ještě před devadesátá léta a poslechněte si něco o nejnovějších přírůstcích do rodiny Star Trek her.
11:00 Byly nebyly… Romulanské války!Kdo by neznal TOS epizodu Balance of Terror (Rovnováha hrůzy), kde se posádka kapitána Kirka střetne s dávným nepřítelem, Romulany, o jejichž podobnosti s Vulkánci však do té doby věděl málokdo. Jak je to vůbec možné? Odpověď přináší napínavé knižní pokračování seriálu Star Trek: Enterprise. Přijďte a seznamte se se zárodky Spojené federace planet a vůbec celého Star Trek vesmíru.
12:00

em style = ‚color: #333;‘>Oběd

13:00 TOS projekce – The Trouble with Tribbles (Trable s tribbly)

Když je Enterprise přivolána na vesmírnou stanici K-7, aby střežila nový typ obilí, ukáže jim obchodník Cyrano Jones tribbly, roztomilá chlupatá stvořeníčka, která se množí neuvěřitelnou rychlostí a která nenávidí Klingony.

Pátá nejoblíbenější epizoda Klasické série

14:00 Klasická série v kostce

Přijďte si připomenout nebo se seznámit s tím nejlepším z Klasické série. Komentovaný sestřih toho nejlepšího z původního seriálu, které zapříčinilo, že je seriál, který byl v roce 1969 označen jako mrtvý, naživu i po necelém půlstoletí.

15:00 Klasická série z archivů

Podívejte se, jak měla Klasická série původně vypadat a proč její tvůrci dospěli právě k té konečné podobě, kterou známe z televizních obrazovek.

16:00 TOS v knižní podobě

Poslechněte si o knižních titulech s tématikou TOS a jejich kvalitě. Půjde o základní seznámení s knihami této série vydanými u nás. Dále se dozvíte něco více o těch, které jsou zajímavé nebo trochu odlišné od toho, co znáte z televize.

17:00 Archetypy ve Star Treku

Archetyp, cizí slovo, které si v této přednášce zasadíme do startrekového světa. Seznámíme se s jasnými pravzory TOSkových postav a když už v tom budeme, utvoříme archetypy zásadní pro celý svět Star Treku právě z nich.

18:00 Největší hrozby pro vesmír Star Treku

Co je největší postrach ST vesmíru? Obrovské, silné a pitomé stroje, které nás chtějí jen pozdravit, jojo technologie (které skoro zničíte, utečou a za sezónu jsou zpátky) nebo šílení romulanští vědci? (expresní a nevážně laděná přednáška)

19:00 TOS projekce – The Enemy Within (Nepřítel v nás)

Porucha transportérů brání výsadku dostat se z mrznoucí planety zpět na palubu Enterprise a zároveň rozdělí kapitána Kirka na dva, přičemž každý z nich je ovládán jinou stránkou své osobnosti.

Sedmá nejoblíbenější epizoda Klasické série,
obsahuje slavnou scénu „Jááááá jsem kapitán Kirk!!!“

20:00 Z Vulkánu na Romulus

Přednáška na téma příbuzenství Romulanů a Vulkánců podaná tím nejpovolanějším přednášejícím.

21:00 Filmy 1 – 6 ve zkratce

Krátký exkurz do toho nejlepšího ze Star Trek filmů s Kirkem na můstku – připomeňte si scény z filmů 1 – 6, kvůli kterým stojí za to je zhlédnout.

22:30 TOS aktivity

Populární společenská hra Aktivity, nyní v trochu jiném, statrekovém, odění! Utvořte výsadek a pojďte se ponořit do světa svých oblíbených postav originální série, v němž vás tentokráte budou čekat vskutku netradiční úkoly.

0:00 Konec oficiálního programu

Registrace jsou možné na této adrese, platba vstupného je samozřejmě možná i na místě. Nocleh je možný buďto v okolních ubytovacích zařízeních nebo bezplatně v tělocvičně přímo na místě konání.

Už se na vás těšíme!