TOS Remastered v novém balení (první sezóna)

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2009.

Nabídka Star Trek seriálů se stává čím dál tím zajímavější, proto jsem se rozhodl pořídit si remasterovaný Star Trek v novém balení na DVD – v tomto článku se podíváme na jeho první sezónu.

Když se u nás začaly objevovat první sezóny Star Trek seriálů na DVD, nejdříve se jednalo o Novou Generaci, nešly zrovna nejlíp na odbyt – na vině byla přestřelená cena – uznejte, že dát tři a půl tisíce za šestadvacet epizod je trochu moc. To už je ale nějaký ten pátek, v současnosti už je situace naštěstí o poznání lepší – dnes už jsou na DVD k dostání všechny Star Trek seriály a za většinou celkem rozumné ceny do patnácti set za sezónu – to už neodradí přinejmenším skalní fanoušky totoho scifi fenoménu, tedy Trekkies.

Poté, co jsem si zkompletoval sbírku ST filmů na DVD, jsem chvíli experimentoval s DVD vydáními „Fan Collective“, která za rozumných pět set korun nabízela zajímavé mixy oblíbených epizod ze všech seriálů a povzbuzen tímto jsem začal uvažovat, zda není vhodná chvíle na koupi některého seriálu anebo přinejmenším některé sezóny. Na eBay mi pak do oka padla remasterovaná Klasická série, jejíž první sezónu jsem už viděl a moc se mi líbila.

Ta byla samozřejmě k dostání hlavně na BluRay discích, na ty podle mého ale ještě nedozrál čas, proto jsem dal přednost starším DVD, které mne velmi příjemně překvapily co se ceny týče – celá sezóna čítající bezmála třicet hodin podívané totiž nevyšla ani na dvanáct stovek, plus zanedbatelné náklady na dopravu samozřejmě.

Objednaná sezóna mi přišla už za tři dny po objednání, což je lhůta, kterou mnohé zdejší eshopy dosáhnou jen ztěží. Hned po překonání lepenkové krabice mne překvapilo balení, které na fotkách na internetu trochu zanikne – všech osm disků je uloženo v plastovém obalu podobných rozměrů jako má VHS kazeta, tento obal je pak ještě zastrčený do plechové krabičky, která, alespoň podle mého názoru, vypadá velmi zdařile a celému setu dodává solidnější vzezření.

Jak můžete vidět na obrázcích, obraz vypadá opravdu hezky, stejně tak zvuk je na tom co do kvality o poznání lépe než u klasického DVD vydání.

Balení obsahuje všechny epizody první sezóny Klasické série, včetně dvou verzí neuvedeného pilotu Klec (The Cage) s kapitánem Pikem – jde o klasickou verzi a verzi s vynechanými scénami – podle mých informací právě tuto kdysi odvysílala Česká Televize. Vynechané scény jsou narozdíl od zbytku pilotu černobílé.

Osobně doporučuji se na DVD alespoň podívat, možná zjistíte, že právě remasterovaný Star Trek kapitána Kirka je pro vás ta pravá vstupenka do světa ST seriálů na DVD.