Star Trek komix pro iPhone

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Ač to přiznávám s lehce zarudlými lícemi, dosud jsem nečetl jedinný Star Trek komix. Nedávno jsem ale připravoval článek o aplikacích pro komunikátor iPhone, který se v současnosti těší velké popularitě a zjistil jse, že velké množství aplikací pro tento telefon jsou právě elektronické komixy, takže jsem jeden vyzkoušel.

Musím říci, že euro padesát se mi zdálo za 70 slajdů jako docela příjemná cena, na druhou stranu takový komix pročtete.

relativně rychle – jiná by ovšem byla, kdyby si člověk mohl zakoupený komix vytisknout, příběhy jsou totiž kreslené opravdu hezky a přinejmenším čas od času bych si je jistě rád prolistoval. V současnosti čtu seriál Mirror Images, jak jinak zasazený do zrcadlového vesmíru – postavy vypadají podobně jako v seriálu, interiér i exteriér lodí taky odpovídá „realitě“ a orionské otrokyně jsou sexy jako vždy. Obzvláště se mi zamlouvá kombinace (asi) ručně kreslených kontur doplněných počítačem vytvořenou barevnou výplní – že výsledek stojí za to můžete koneckonců posoudit z přiložených obrázků.

Komix se dá zakoupit po nainstalování čtečky „Star Trek Comics“, která je zdarma k dispozici na iTunes App Store – platíte tedy až za samotné tituly, což zní fér. Po stupštění komixu se zobrazují jednotlivé stránky, je to spíše ale jen na takové podívání, v tomto zobrazení jsou totiž texty tak malé, že se nedají přečíst – k tomu slouží druhý zobrazovací mód: překlopte telefon o devadesát stupňů a zobrazovat se budou už jen jednotlivé obrázky, samozřejmě roztažené přes celou šířku obrazovky. V tomto zobrazení se tak obrázky dají prohlížet ještě více do detailu, jednak je konečně možné číst texty v bublinách kolem postav.

Minirecenze pro miniaplikaci se nám chýli ke konci, závěrem bych to shrnul takto: Komixy pro iPhone jsou kreslené hezky, dobře se čtou a rozhodně vás na cestách chvilku zabaví. Chybějící možnost si to celé vytisknout dostatečně kompenzuje přijatelně nízká cena (v poměru k počtu obrázků) a kvalitní příběhy.­­