Star Trek hry pro iPhone

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Stejně jako Windows Mobile, je i iPhone zajímavou platformou pro všechny možné druhy Star Trek aplikací, které se tak postupně dostávají z „velkých“ počítačů i do mobilních zařízení.

Nejpoužívanějším legálním způsobem, jak získat aplikace pro iPhone, je iTunes App Store – ten, narozdíl od obchodu s hudbou, funguje i v česku a vše co pro jeho zprovoznění potřebujete je tak platební karta s povolenými transakcemi přes internet. Stažení a instalace aplikací je záležitostí několika okamžiků. Jaké aplikace ale iTunes pro Trekkies vlastně nabízí?

„Star Trek“ 0,79 €

Klasická 2D střílečka zasazená do prostředí nového filmu JJ Abramse s relativně povedenou grafikou vám může zkrátit čekání na vlak, na celou několikahodinovou jízdu vás to ale asi nezabaví… Za cenu kolem dvaceti korun to ale stojí za zkoušku.

Star Trek Phaser – zdarma

Spíš jako takovou frajeřinku bychom mohli brát další hru z prostředí nového filmu – zde máte k dispozici pěkný 3D model phaseru, který se hýbe podle toho, jak telefon natočíte a se kterým můžete střílet buďto do jakýchsi létajících terčíků anebo do svých přátel, kteří mají aplikaci také nainstalovanou. Za zmínku rozhodně stojí i hezké zpracování nejen phaseru samotného, ale celé hry.

Star Trek Comics – 1,59 €

Aplikaci, resp. reader jako takový si sice můžete z App Store stáhnout zdarma, samotná vám ale k ničemu nebude – slouží jen jako úložiště komixů, které už zpoplatněny jsou – za jedno a půl euro dostanete vždy jeden asi sedmdesátistránkový komix. V nabídce jsou různé druhy příběhů ze všech možných ST údobí/seriálů, včetně hojně propagovaného TNG seriálu Countdown nebo TOS Mirror Images. Daný komix se pak dá zobrazit buďto po stránkách nebo překlopením o 90 stupňů po jednotlivých obrázcích (text jinak není čitelný). Osobně se mi styl, kterým jsou komixy kreslené, zdá velmi líbivým, nabídka dostatečně obsáhlou a neměl bych výčitek, kdybych si měl komixů nakoupit více do zásoby.

Takových komixů je obecně App Store plný a vlastně představují většinu toho Star Trekového co je k dostání, je tedy z čeho vybírat. Mnohdy se ale jedná o komixy z nabídky aplikace Star Trek Comics, je tedy nejspíš nejlepší sáhnout po ní a pak mít všechny komixy uložené na jednom místě.

Co do komixů stojí ještě za zmínku určitě sbírka Best of Peter David, která obsahuje výběr toho nejlepšího z ST komixů ze sedmdesátých a osmdesátých let.

iStardate – 0,79 €

Jednoduchá aplikace pro počítání současného hvězdného data, co dodat. Snad jen, že bych čekal, že bude vypadat trochu víc trekovějí…