Scon 2007

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2007.

První ročník Sconu se konal překvapivě v Praze. Z Ostravy se nás do Prahy rozhodlo vyrazit celkem pět. Jelikož jako jediný nepracuji na plný uvázek, rozhodl jsem se vyjet do Prahy autobusem už v pátek ráno, abych si celý víkend užil co nejdéle. Ostatní plně pracující měli dorazit až někdy večer autem.

Do Prahy jsem dorazil odpoledne, a s pomocí GPSky jsem úspěšně dorazil domů k Marghovi a Hypo. Mít ještě tu uniformu, připadal bych si jako důstojník Hvězdné Flotily s trikordérem. Počasí bylo velmi pěkné, slunečné, a slibovalo nádherný víkend.

Na Scon jsme vyrazili spolu s Marghem už asi něco kolem čtvrté odpoledne, Hanka ještě dolaďovala něco z přednášky. Budovu, ve které se Scon konal jsme našli na první pokus, a to bez trikordéru :-). Uvnitř jsme pomáhali s organizací a chystáním věcí na program. Já jsem se nejvíce zdržel v Gatecon místnosti. Naše zatemněná okna by určitě vyhrála první místo v zatemňování. . Chystalo se všelico, každá linie se snažila být co nejvíce tématicky sladěná. .

Ani už nevím, kde jsem se ty dvě hodiny od začátku programu potuloval, ale jako první jsem navštívil přednášku Little Borga – ST: XI. Little se nám snažil poodkrýt něco z chystaného jedenáctého Star Trek filmu. Přednáška byla zajímavá a osobitá. Fajn bylo, že se Littlovi povedlo zapojit do diskuze i publikum.

Poté následovala velmi dlouhá o obsáhlá přednáška Margha o návaznosti seriálu Enterprise na Star Trek. Během přednášky dorazili všichni výše nejmenovaní z Ostravy, a to Beka, Arweth, Crusher a Petr. Kája měl přednášku opravdu podrobnou a velmi zajímavou. To jsem si ani nemyslel, co nového se ještě můžu dozvědět, resp. jaká návaznost mě vůbec nenapadla.

Po konci přednášky jsme se odebrali k našim milým, již výše jmenovaných, hostitelům. Dlouho do noci se ještě povídalo, s těmi co se jim podařilo neusnout :-), vyměňovaly se STCCG kartičky a tak podobně.

V sobotu ráno, pozdě ráno, jsme zamířili přímo do místnosti s deskovými hrami. Většinu aktivit v této místnosti měl pod palcem klub deskových her. Každý si mohl vypůjčit jakoukoliv hru a vyzkoušet si ji. Neustále byli k dispozici členové tohoto klubu a ochotně všem vysvětlili pravidla každé hry. My jsme si zahráli hru ze starého Říma a to stavění akvaduktů. Mě se hra velmi líbila, možná i proto, že mám toto období dějin rád. Samozřejmě se hrály i kartičky a nechyběl ani vydatný oběd, díky Zephramovi, který vše ochotně zařídil.

Po obědě jsme ještě stihli část SG Jukeboxu, který se vždy snažím si nenechat ujít. Po poklábosení s kamarády jsme se již netrpělivě těšili na SGCA hru – Mise: Zelenka. Šlo o hru po stopách Radka Zelenky. Vyhrál ten tým, který našel Radka jako první. Náš tým tvořili čtyři lidi – Wesley (já), Crusher, Matěj a Petr. Úkolem bylo vystopoval, kde se Dr. Zelenka na základně nachází. Jako klíč nám sloužili ostatní z posádky „Atlantis“ – místní školy. Tito lidé z posádky nám dávali různé úkoly, kladli otázky, více či méně zvláštní :-). Nevěřili byste tomu, ale nakonec jsme vyhráli! Když to trochu přeženu, tak skupinka trekistů vyhrála :-). Všichni si odnesli podepsanou fotografii Davida Nykla – představitele Radka Zelenky v seriálu SGA. Taktéž se všichni stali členy klubu SGC, teda až na mě, já už jsem členem několik let.

Po úspěšné misi jsme ještě stihli konec přednášky od Hypo – Repete narážek na Star Trek. Potom se hrál Drákula, jehož představoval JanoS, v místnosti s deskovými hrami. Dále pak kartičky i jiné hry. Čas utíkal, když jsme si uvědomili, že právě začíná společný gala večer. Po nakouknutí do tělocvičny, kde se gala večer konal, jsme vycouvali zpátky, protože tam bylo tolik lidí, že se ani projít nedalo. Já jsem se potom ještě ke konci vrátil, abych viděl zakončení programu Podle ohlasů to muselo stát za to, jen sehnat toho člověka co to natáčel na kameru.

Neděli jsme strávili společným povídáním a vyměňováním kartiček. Čas utíkal až překvapivě rychle a my jsme se bohužel museli se všemi rozloučit a zavítat domů. Tak zase někdy příště.