Reference na Trek v novém Indym?

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

I přes to, že to vypadalo, že spolu s novým Indiana Jonesem se na plátnech kin objeví i nový trailer na Abramsův Trek, nakonec tomu tak není. V novém Spielbergově díle však můžeme nalézt možný odkaz, možná i nezamýšlený, na Star Trek.
Děj druhého trekového filmu se točí kolem Kirka a jeho bývalé, doktorky Carol Marcusové, která potřebuje Kirkovu pomoc v obraně proti padouchu Khanovi. Během filmu se Kirk, který čelí osobnímu dilema, poprvé setká se svým synem Davidem. Díky tomu, že David nemá Kirkovo příjmení je pro kapitána zjištění, že jde o jeho syna vcelku překvapivé. Kirk si na konci příběhu uvědomí, že ještě v budoucnu ho čeká mnoho zajímavého. V jeskyni Genesis se david ptá Kirka na historii jeho a Khana, což Kirk odbude tím, že je to dlouhý příběh. David na to odvětí „Máme spoustu času.“

Takovýto vztah otce a syna můžeme sledovat i v novém Indym 4. Indy se vydává zachránit svého starého přítele Oxe a i zde se objevuje Indyho bývalá přítelkyně Marion Ravenwood, která potřebuje, aby jí Indy ochránil od Spalka. V průběhu dobrodružství se Indy, jehož postava také čelí osobnímu dilema, setká se svým synem Muttem. Protože ten ale nemá jeho příjmení, je to Indyho překvapující zjištění. Indy si na konci příběhu uvědomí, že na něj ještě čeká nejedno dobrodružství. V Peru se Mutt Indyho zeptá na jeho vztah s Ponco Villa, což Indy odbude tím, že je to dlouhý příběh. Mutt na to odvětí „Mám čas“.

Nebylo by od věci si myslet, že režisér Spielberg takový odkaz do svého nového díla vložil úmyslně. Takových „odkazů šestého smyslu“ je mezi Trekem a Indyho filmy plno. Sám Spielberg se navíc označil jako fanouška Treku a stejně jako Harrison Ford i on sám navštívil natáčení JJ Treku.

Indiana Jones a království křišťálové lebky je nyní v kinech a je velmi dobře hodnocen a doporučován ke shlédnutí. Samozřejme doporučujeme shlédnout i Khanův hněv, tedy, pokud jste ho ještě neviděli. 🙂