Proč se na výročí klubu promítalo "All Good Things"

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Jako mnoho jiných fanoušků Star Treku mám i já své oblíbené momenty v různých filmech a epizodách – kapitán Picard rozpoznávající paradox časové anomálie nebo citující Moby Dicka, kapitán Archer doplňující „Where no man has gone before“ po Kirkovi a Picardovi a mohl bych pokračovat.

Když jsem si tedy na začátku roku uvědomil, že je potřeba začít plánovat nějakou oslavu výročí našeho fanklubu, chtěl jsem udělat něco, kvůli čemu by stálo přijet třeba i z Prahy. Přesněji řečeno jsem se rozhodl promítnout něco v kině. Protože je promítání filmů zejména doménou CzechTREKu a Trekkies, kterým jsem nechtěl lézt do zelí, zvolil jsem promítání televizní epizody .

Netrvalo dlouho, než jsem si uvědomil, že ať má jakákoli epizoda sebelepší hodnocení, stále je dost dobře možné, že významné části diváků se nebude líbit tak jako jiným. Epizodu jsem tedy zvolil sám.

All Good Things má právě to, co jsem po epizodě chtěl – trvá zhruba 90 minut, objevuje se v ní Q a hlavně z ní sálá atmosféra Nové Generace, u nás suverénně nejoblíbenějšího Star Trek seriálu. Navíc je to časovka a je v ní celá řada mých oblíbených nebo fanoušky oblíbených momentů, které jsem popisoval výše.

Vzhledem k tomu, že nám z důvodů, které bych zde nerad rozváděl, první promítání nevyšlo, se nás napodruhé sešlo už jen kolem třiceti. Tak jako tak mohu s čistým svědomím říci, že jsem si ho opravdu vychutnal (a doufám, že něco podobného mohou říci i ostatní ) a jediná věc, která mě mrzí je to, že se mi už asi nepodaří sehnat tak výhodným způsobem licenci na promítání, takže se promítání dvojepizody Nové Generace zřejmě zařadí mezi jednorázové akce.