Pragocon 2006

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2006.

Po mé účasti na Festivalu Fantazie 2005 a asi hlavne Avalconu speciál 2006 se mi podarilo nalákat zbytek klubové rady Dominionu (Marka Kolaríka a Pavla Pabjana) na cony. Tím prvním byl Koprcon 2005, ale to zminuji jen proto, že tam probehla diskuze s Johansonem a došlo k navázání úzké spolupráce (sloucení) s klubem UPKB. Pak už nic nebránilo tomu, abychom netrpelive ocekávali datum zacátku Pragoconu 2006.

Pátek

Probehly debaty o zpusobu cesty do Prahy, nakonec zvítezila cesta autem, vrchem republiky, protože po dálnici jsme jet nechteli. Sebou jsme vzali ješte Lighting, kterou jsme potkali na už zminovaném Koprconu.

Cesta probehla celkem hladce, snežit nám zacalo až ke konci cesty. Prahou jsme projíždeli už potme a nebýt drobného bloudení na druhé strane Vltavy, tím myslím už skoro u cíle, dojeli bychom úplne bez chyby – no nebudu se zminovat kdo to tak trochu poplet 🙂

Zaparkovali jsme hned u školy, kde se Pragocon konal, a jali se registrovat. Fronta byla proste….. dlooouhá. Potkali jsme ale naše kamarády, takže zas tak dlouhé nám to nepripadalo. Byli tak solidární, že si s námi vystáli celou frontu ješte jednou, i když už vstupenky meli. Navíc i ta obrí panda byla zajímavým zpestrením :). Po registraci jsme se odebrali do auta a následne do telocvicny s vecma, stejne jsme museli jít 2x. Telocvicna byla poloprázná, tak jsme si vybrali pekné místecko nahore na pódiu.

Soutež „Zmerte si svuj scifi postreh 1“ jsme bohužel nestihli, protože cesta nám zabrala více casu, než jsme plánovali. Dorazili jsme tesne na konec. Zustali jsme ten den verni Gateconu a vyslechli si Fisovu prednášku o technologiích v SG. Cást prednášky byla pro me opakováním z Avalconu speciál, ale pro ostatní z naší skupinky to byla premiéra. Prednáška ale byla cástecne i diskuzí, takže nudit jsem se nenudil. V prubehu jsme se privítali s Marghem a Hypo, už si teda nepamatuju v jakém poradí :). Potom prišel „Zmerte si svuj scifi postreh 2“. Puvodne se melo jednat pouze o vyhodocení, ale protože prišlo více opozdilcu, kterí první cást nestihli, tak jako my, byla nám dána šance si zasoutežit také. Soutež to byla pekne težká, ale o to jsme se více pobavili. Ukázky byly z ruzných sci-fi seriálu a kdo vedel odpoved jako první, dostal bod. Na prvním míste jsme se zdaleka neumístili, ale i tak jsme si odnesli pekné obrázky. Také to byl jedniný program, kde se objevil nejaký Star Trek. Vlastne mel být jediný, ale nepredbíhejme :). Potom už bylo jen promítání BSG, a tak jsme se v prubehu odebrali k spánku do telocvicny, kde jsme ješte stihli úvodní díl Firefly.

Sobota

Vstali jsme neco kolem osmé hodiny a rozhodli jsme se nasnídat pri sledování epizody SG-1 9×03 Origin. Tam jsme vydrželi jen do devíti hodin, abychom se presunuli do Star Wars místnosti na kreslený seriál Clone Wars, spolu s Lanou a Matlikem, na který jsme byli všichni zvedaví. Kdybych to shrnul – pro pobavení to je fajn, ale clovek musí brát nekteré veci s rezervou. Co me zaujalo, byl nafukovací svetelný mec – kompaktní, úcelný :). Pri promítání nám Windowsy sice házely nejaké chybová hlášky, ale Korax je operativne uklidil za roh pracovní plochy. Poté jsme se presunuli na Ananas v SG, který se všem velmi líbil. Dokonce jsme videli i Stárgejtáka 🙂 (vtipný spot na motivy jedné vánocní reklamy). Taktéž jsme od Hanky dostali pozvánku na Malcolma Reeda alias Dominica Keatinga, doufám že to vyjde a prijedeme. Následovala soutež „Stínohry ze Stargate“. Na základe obrysu – stínu mel soutežící poznat o koho nebo co se jedná. Mám dojem, že soutež vyhrál nekdo z vedení SGC (pozn. vyhrála Martja). Potom musel Pavel bohužel odjet, ale ješte jsme s ním stihli zastavit na chodbe Xyll a Samuela z Kontinua, protože jsme s nima chteli probrat neco o prednášce na FF2006.

Nekterí zamírili na obed, my jsme s Markem, Hypo a Marghem zašli vyprovodit Pavla na metro a poté jsme se po menším obcerstvení rozhodli s Markem vyzkoušet SGCA hru: „Bežný pracovní den SG týmu“. Týmy byly tvoreny po 4 lidech, tudíž jsme potrebovali ješte dva lidi. Pridal se k nám Lore (kterého jsem ten den videl poprvé osobne) ješte s jedním klukem, jehož jméno jsem si bohužel nezapamatoval. Složení týmu bylo: Marek: Velitel, Lore – Zástupce Velitele, Já – Vedec a poslední (ne)jmenovaný – archeolog. Dostali jsme zadání mise a vyrazili k papíru formátu A4 oznaceného odpovídajícím císlem. Tyhlety papíry byly rozmísteny po cásti budovy a našim úkolem bylo na základe našeho rozhodnutí tvorit príbeh postupne podle toho kam nás každá naše zastávka poslala. Nejdríve jsme se snažili rešit úkoly vesmes mírumilovne, ale nakonec nás stejne zajali domorodci, s tím, že melo dojít k boji. Tohle byl finální úkol, který se odehrával zase nahore ve startovní místnosti. Bohužel nám bylo sdeleno, že jsou už pred náma dva týmy, které taky došly k tomuto finálnímu úkolu a tudíž bychom museli asi hodinu pockat, než úkol vyreší týmy, které došly dríve. Nám se ale cekat nechtelo a tak jsme se rozhodli projít misi ješte jednou, s tím že zkusíme jiné alternativní rešení. Trochu jsme pri rešení pritvrdili, radost meli hlavne ti, kterí hned ze zacátku chteli strílet do šustícího kroví :). Nakonec nám jako finální úkol vyšlo rešení runové hádanky. Tenhle úkol žádný jiný tým nerešil, takže jsme se mohli smele pustit do rešení. Rozluštili jsme, že to co hledáme najdeme tam, kde se modrá setkává s cernou. Mno…. asi 10 minut jsme hledali po místnosti modrou a cernou, až z toho vyšlo, že jsme meli spíše hledat cernouamodrou :). Taková zrejmá vec a jak to cloveku unikne. Jako odmenu jsme dostali gumové hady – goa’uldy, které jsme pro jistotu hned snedli. Po souteži, jsme zašli na smluvenou schuzku s Xyll a Samuelem. Velmi dobre jsme si asi hodinu povídali. Následne jsme na chodbe potkali vetší skupinu trekkies, kterí o necem celkem se zaujetím debatovali. Jedna skupinka spolu s Johansonem a Borgem z Trekkies o FF2006, druhá o práve pripravované Star Trek prednášce zde na Pragoconu. Jak už jsem zmínil, na Pragoconu nebyl žádný ST program, ale trekkies jsou vynalézaví. Hlavními organizátory tohoto pocinu se stali Korax a Lore. Približne kolem osmé hodiny vecerní jsme se presunuli do volné místnosti a program mohl zacít. Je treba ríct, že prednáška byla improvizovaná, ale o to byla zajímavejší. Vystrídalo se nekolik lidí, vetšinou šlo o volnou debatu, nebo o to co kdo našel u sebe zajímavého na notebooku a mohl nám promítnout. Nálada byla výborná a myslím, že se všichni dobre bavili.

Neděle

V nedeli jsme toho už moc nestihli, akorát prednášku BSG „Historie, vláda a náboženství 12-ti kolonií“. Pri té jsme se opet nasnídali a poté se skvele pobavili u SG jukeboxu. Dorazil i Johanson s „Flexaretou“ – to je takový starší fotoaparát, kdyby nekdo nevedel :). Poté co nás vcelku hrube vyhodil školník „Ale já to myslím vážne!“. Následovalo velké loucení. Pak jen vyfouknout lehátka a smerem domu. Nevím proc, ale zpátky se mi ta cesta zdála kratší, asi jako vždycky…