Nová simulace PADDu pro iPad

Na téma podobnosti startrekových PADDů s iPadem společnosti Apple už toho bylo napsáno hodně. Relaci mezi těmito zařízeními (podotkněme, že právě to ze Star Treku je staršího data a tudíž originál) nyní ještě více posílila CBS, která nově vypustila na iTunes App Store aplikaci PADD právě pro tyto tablety s jablkem v logu.

Aplikace nabízí velmi věrně připravený LCARS interface, který by měl navodit tu správnou trekovou atmosféru a slouží jako frontend k obsáhlé databázi informací ze Star Treku, zejména obsahující informace ohledně lodí, ras, planet, technologií a průvodce epizodami celého fenoménu. Krom toho je aplikace integrovaná se Star Trekovou Facebook stránkou a Twitter feedem.

„Když se PADD poprvé objevil v Nové generaci, nikdo z nás nepočítal s tím, že bychom mohli být dnes schopni vzít si do ruky něco tak podobného. Star Trek PADD na iPadu, tato dotykově ovládaná miniatura zařízení z 24. století, imituje toto zařízení velmi věrně,“ řekl Michael Okuda, který měl na starosti počítačová rozhraní pro lodě Enterprise a je spoluautorem Star Trek Encyklopedie, spolu se svou ženou Denise.