Mise říjnová – mlha a kabáty

Ano, přátelé,  je to tak, blíží se zima, na Ostravu padají mléčné mlhy a členové Subspace (ale nejen oni) oblékají kabáty, bundy, čepice a rukavice. Ani zima a nepříjemná mlha jim však nezabrání naladit se ryze klubově a zajít si mezi přátele na svou nutnou měsíční dávku sci-fi družení se.

Říjnovou Misi, která byla po dlouhé době letních prázdnin již tradičním setkáním v pastoračním centru v Ostravě-Zábřehu, jsme si naplánovali na sobotu 16. října a do značné míry se na ní povedlo, co se již dlouho snažíme v klubu vzkřísit – aktivní přístup ke sci-fi, Star Treku a zapojení se na fungování klubu Subspace.  Sešlo se nás toho dne nakonec celých deset a probrali jsme nejen plánovaný startrekový blok na Koprconu, ale dokonce po vzoru starých Misí stihli také přednášku (přednáška na Misi je jednou z tradic, které se snažíme v klubu obnovovat), tentokráte vskutku netradičního zaměření…

Začátek Mise byl stanoven na deset hodin dopoledne a tehdy jsme také ve složení Wesly, Axiom, LAIV, Milan, Věrka, Klingon a thestral začali (další lidé byli na cestě).  Hlavní náplní Mise , jako vždy rozdělené na část organizační, poživačnou (tedy obědovou) a zábavnou, se mělo stát nastínění programu Trekkenu na Koprconu 2010. Strany této akce nám tedy Michal přednesl plánované téma (tedy Star Trek Voyager, jenž letos slaví patnácté výročí od svého vzniku) a možné přednášky s ním spojené, na nichž se s Koraxem domluvili. Není jistě vhodné prozrazovat názvy, přestože zatím nemají definitivní podobu. Mohu-li vás ovšem už teď navnadit, bude jistě o co stát, neboť pravděpodobně uslyšíte, co jste ještě neslyšeli a Star Trek se pro vás stane zase o něco hlubším a mimo jiné také zábavnějším fenoménem.

Po zmíněné části organizační, úkolovací a koprconové nastal čas na přednášku, kterou si tentokráte připravil LAIV. Tehdy se naše řady rozrostly o Blanku, Beku a Foxe, na nichž se ustálil konečný počet účastníků říjnové Mise. LAIVova přednáška byla koncipovaná jako představení „dřeváren“, tedy  v dnešní době velmi oblíbených her na středověký nebo fantasy boj v přírodě. Jelikož se LAIV těchto akcí pravidelně účastní, seznámil nás s nimi jak teoreticky, tak z pohledu člověka zasvěceného (na konci jsme si promítli také několik videozáznamů), dokonce s sebou na Misi přinesl i svůj dřevárnový meč, který mezi přítomnými způsobil nemalé pozdvižení. Snad jediné, co přednášce škodilo byla neukázněnost publika. To by mělo být chápavější a nerozbíjet tok řeči přednášejícího svými dotazy nebo poznámkami, které bohužel nebyly k věci, ač jistě nebyly míněny špatně…

Po skončení lesních bojů jsme opustili pastorační centrum, část  z nás se vydala domů (Fox, Klingon), jiní na zasloužený oběd do blízké restaurace Luna. Na jídlo jsme sice čekali tak dlouho, až někteří z nás již skoro padli hlady, ale nakonec jsme přece jen jedli plně a dostolovali příjemně unaveni svou porcí oběda. Návrat do kostela však již nenastal a účastníci Mise se opět rozdělili. Hlouček se vydal k Arwethovcům s plánem probrat psaní článků na náš nový web a zakončením odpoledne při hře deskových her, zbytek (tedy jmenovitě my, Axiom a thestral) se rozloučil a ukončil výsadek dříve. Mission completed.