Lehký mix TOS za dobrou cenu

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2009.

Není tomu tak dlouho co CBS a Paramout vydaly výběrový DVD set Klasické série. Tento má sloužit jako jakási vstupní brána do světa Star Treku – za velmi malé peníze (kolem 10 USD) dostanete jednoduchý DVD disk bez komentářů a bonusových materiálů.

Není tomu tak dlouho co CBS a Paramout vydaly výběrový DVD set Klasické série. Tento má sloužit jako jakási vstupní brána do světa Star Treku – za velmi malé peníze (kolem 10 USD) dostanete jednoduchý DVD disk bez komentářů a bonusových materiálů (krom ukázek na první sezónu TOS a filmy na Blu-ray discích). Lokalizace bohužel není nic moc – anglickou 5.1 zvukovou stopu totiž doplňuje jen španělský a portugalský jednokanálový (mono) dabing. Stejně tak jsou na tom i titulky.

DVD „The Best of Star Trek: The Original Series“ obsahuje:

  • Město na pokraji věčnosti – posádka Enterprise objeví časoprostorový portál a nechtěně změní historii
  • Trable s Tribbly – na Enterprise se jako mazlíček dostane Tribbl, stvoření schopné se množit a konzumovat potravu neuvěřitelnou rychlostí
  • Rovnováha hrůzy – poté, co Romulani zničí základnu Federace, se posádka Enterprise musí postavit téměř neviditelné nepřátelské lodi
  • Čas amoku – pan Spock se vrací na svou planetu, kde podstupuje surový svatební rituál

DVD obsahuje remasterované verze epizod, což se vzhledem k účelu tohoto vydání jeví jako rozumné, podobně je tomu i s výběrem samotných epizod.

V epizodě Město na pokraji věčnosti se dozvídáme poměrně dost o Kirkově a Spockově přátelství, Trable s Tribbly jsou zase velmi dobře přijímáný diváky všeho druhu. Čas amoku zobrazuje Spockovu kulturu a představuje Vulkánce a jejich historii. Rovnováha hrůzy je pak zahrnuta zejména kvůli své oblíbenosti mezi scénáristy nového Star Treku.

Není jasné, zda u nás bude toto DVD k dostání, pokud ale o něj stojíte, jistě jej budete moci pořídit na zahraničních webech jako je eBay.