Koprcon 2006

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2006.

Con – z angl. convene (sejít se, shromáždit se, svolat). Používá se jako soucást názvu setkání příznivců sci-fi a fantasy. Např. PragoCon, AvalCon popr. KoprCon. A práve o tom posledním jmenovaném Conu je následující příspěvek.

KoprCon má pro me trochu symbolický význam, protože to byl:

  1. první Con, kterého jsem se kdy zúcastnil (pred rokem).
  2. Con, kde se sloucil náš ST klub s klubem plzenským a vznikl tak klub UPKB-Dominion.
  3. Con, po kterém náš klub vykrocil po deseti letech existence k novým horizontům.
  4. Con, který me presvedcil.

Za ten rok, jenž ubehl od lonského Koprconu, se udála spousta vecí. Založil jsem si tento blog, byl na dalších trech Conech, stali jsme se nedílnou soucástí ceské sci-fi scény a upozornili na sebe, takže se s námi do budoucna pocítá. Pred rokem nedostižné celebrity ceské Star Trek scény jako Johanson, Hypo, Xyll, Margh a podobní, o kterých jsme jen slyšeli a výsledky jejichž práce jsme do té doby jen hladove hltali z Internetu, najednou zacali být lidmi z masa a kostí, a nekterí z nich se stali našimi dobrými práteli (Posílám tímto pozdrav do Prahy).

Na ten letošní Koprcon jsem jel jako prednášející, i když jsem si to v podstate naostro vyzkoušel už na SlavConu v Bratislave. Ale vratme se k pátku 17.11.2006.Kolem jedenácti dorazili do Ostravy Hypo a Margh, kde se jich ujal Crusher, protože já ješte nemohl. V tu dobu jsem totiž ošetroval pocítac jedné tábornice a její maminka mi za tu práci dala láhev cerveného vína. Nepiju alkohol a bránil jsem se! Zbytecne. Láhev se usadila v mém batohu a já po chvíli v tramvaji i s tou tábornicí, která si jela ke me nalovit z iTunes pár písnicek. Paralelne s tím se pak k nám pripojila ješte PP a tak bylo veselo. Kolem ctvrté jsem doma osamel a hned jsem se pustil do úpravy bytu. Na místo, kde obvykle stojí dve drevená kresla a stolek s iMacíkem se muselo vejít 7 lidí, a tak dve kresla, zbavená polštáru (Je to dobré. dve kresla = ctyri polštáre = ctyri sedící), šla ke zdi. Stolek s pocítacem a stativ rovnež. Pak ješte prihodit tri zbývající polštáre (další tri sedící) a doprostred cerný konferencní stolek aka Ikea (díky Crushere) a návšteva mohla prijít.Sotva jsem dokoncil “open space upgrade” zazvonil zvonek a dovnitr vplula KaPe. Takže jsem v její príjemné prítomnosti zacal s prípravou palacinek (resp. testa). Víte jak se to delá? Jestli ne, tak máte smulu, popisovat vám to nebudu… za chvíli dorazili Hypo s Marghem, Crusher, Mike a Dani (samí zralí, dospelí a rozumní lidé) a tím to haslo. V obýváku byl pro ne sice nachystaný velký prostor (nikdy se neprestanu divit zváštnostem casoprostorového kontinua… pravdepodobne jen díky nim bylo místo k sezení vetší než celý muj malometrážní byt), ale oni všichni 9 si stejne sedli v kuchyni, aby mohli kritizovat moje palacinky už pri výrobe, k cemuž se ovšem nakonec nikdo neodvážil.Palacinky byly totiž dobré a tak celá nasycená a napojená spolecnost spokojene odkrácela pred desátou do Crusherovo bytu, aby tam popustila uzdu svým úchylným karetním hrátkám (-:

Druhý den ráno jsem pred osmou nabehl na parkovište, kde už nejakou dobu stepoval SO, a svete div se… CRUSHER PRIJEL JEN O CCA 15 MINUT POZDEJI!!! Neuveritelné se stalo skutkem a kdybych se vecer predtím vsadil, že pokud prijede vcas, tak sežeru ponožky, už by mi je servíroval. (-:

Pockali jsme ješte na Mikea, který dorazil s VW Polem svých rodicu asi o deset minut pozdeji a mohli jsme vyrazit.

Po príjezdu do Koprivnice jsme se už jako zkušení úcastníci Conu ihned zaregistrovali (Mike, Crusher i já jsme dostali krásné modré visacky s VIP oznacením) a zamírili do sci-fi místnosti ve druhém patre. Dýchla tam na me atmosféra spríznenosti a sounáležitosti, a tak jsem Johansonovi hned odpustil, že se na nás mracil jako pošták na POP3 server.

V jedenáct jsem prišel na radu já a moje divadelní vystoupení “Proc nesnáším Star Trek”. Už chvíli pred tím se do naší místnosti nahrnulo velké množství individuí a já trapne doufal, že to bylo kvuli veselým videím, které Johansson použil k zakoncení své prednášky. Samozrejme to byla kravina. Když nazvete ve sci-fi bloku na Conu, který porádá Star Wars klub (a kde kolem vás poletuje víc Sithu a rytíru Jedi než normálních lidí) svou prednášku “Proc nesnáším Star Trek”, navíc v bloku, kde prevládá Star Trek, mužete cekat, že to všichni ti škodolibci se svetelnými meci u pasu chtejí videt. VY to mužete cekat… já to necekal. Prekvapivé, že?

Nakonec to prý až taková katastrofa nebyla. Vím z dobre informovaných kruhu… Já mel opet trému a na moc si nepamatuji.

Svou prednášku jsem vydýchal až pri misce cínského caje v místní provizorní cajovne s moc ochotným a príjemným odredovaným chlápkem… A taky pokecem s mezinárodní návštevou, od které jsem koupil cerné tricko s rucne malovaným symbolem komunikátoru Hvezdné flotily. Byli to tri super slováci (dve slovenky a jeden slovák), které jsem poznal už na Slavconu v Bratislave.

Odpoledne pokracovalo v podobném duchu (predstavení našeho klubu, Mikeho a Crusherovo prednáška, co všechno mužete potkat ve vesmíru a Koraxovo ohlédnutí za svetem ST her) a vecer jsem se sešel s dámskou cástí slovenské výpravy (ciste náhodou, opravdu!!!) v projekcní místnosti, kde zrovna bežel Star Trek: uanuv hnev a tak jsme spolu komentovali dej a dobre se u toho bavili. Pri tretí cásti sice odešly, ale pozdeji vecer mi Dandy dala na sebe kontakt a tak jsem rozšíril rady potenciálních trekkies (-: (a snad i prátel).Na noc jsme se presunuli zpet do Ostravy, ale už druhý den ráno, neco po deváté, jsme dorazili na Zephramovo prednášku o terorii podprostorových polí, což byla asi nejlepší prednáška, kterou jsem kdy videl. Treba už jenom proto, že ten chlap ocividne vedel o cem mluví (nebo tomu aspon veril). Zephram na me vubec udelal dobrý dojem. Jedna jeho sestra taky. A jeho druhá sestra ješte víc (-: (Zdravím, Z!)

Celý KoprCon zakoncila Ziina s povídáním o Williamu Shattnerovi (herec, který hrál kapitána Kirka). Víte, že Shattner je katastrofální zpevák, a že hrál v jednom totálním propadákovém westernu v šedesátých letech? Já to naštestí nevedel… Ale hraje treba v novém seriálu Boston Legal a podle ukázek, které jsme tam videli, to muže být docela záhul.Odpoledne se celá naše suita opet presunula do Ostravy a presne v 15:00 ji Hypo s Marghem v útrobách žlutého autobusu opustili. Rozdal jsem prítomným loucícím se Ostravákum bílé papírové ubrousky, abychom meli cím mávat a, i když to bylo míneno jako recese, bylo videt, že tak úplne zbytecné nebyly…