Koprcon 2005

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2005.

Už je to nejaký pátek co se z programu Ceské Televize vytratil onen námi vyhledávaný nápis Star Trek.

A tak jsme víceméne odkázáni na naše dosavadní úlovky z obchodu, videorekordéru, p2p sítí nebo jednoduše na kamarády. Ale tím to nekoncí. Cas od casu se nekde koná setkání Trekkies, ke kterým se prípadne pridají Elfové, Jediové, JarJarové a kdoví kdo ješte. Na jednu takovou akci jsme se vydali.

Koprcon má v čechách už zažitou tradici, proto už se nekolik let koná v jedné a té samé škole, takže jsme nemeli problém se na con dostat. Poté co jsme se uvítali s príslušníky UPKB a Dominionu jsem hned bežel na prednášku, která mi zacala pred patnácti minutami, takže co se zacátku conu týká, mohu jen ríci, že na promítání Q Who (puvodne se mela promítat A Fistful of Datas, ale dorazil jsem pozde a tak jsem pustil co bylo po ruce) prišlo dost lidí. Poté následovala Johansonova klasická prednáška Všeobecne o Star Treku, kterou vystrídalo promítání opet neplánovaného dílu Scorpion…

Po té, co se za Voyagerem rozprsklo pár Krychlí se sešlo ješte nekolik dalších lidí a zacala má prednáška o TNG a myslím, že se celkem vydarila.

Pak jsem se šel najíst a zašel jsem do herny za Johansonem a spolecne jsme se snažili navzájem postrílet.

V sobotu ráno se toho moc nedelo, tedy alespon co se Star Treku týce, takže jsem se do herny prinesl své PC a pripojil jsem se ke hraní Day of Defeat a do obeda jsem ostreloval velení UPKB. Však vy víte koho…

Pri obede probehla plánovaná porada Úradu, tedy Johansona, mne a nove pripojeného Dominionu, který mel pochopitelne pár otázek a skoro stejné množství pripomínek. A jídlo taky nebylo špatné.

Po obede jsem se dal dohromady s Kolpem, opet Marek, Vader a Michal jsem vzal PC a prenesl ho do sci-fi místnosti, kde jsme vzadu na sluchátkách koukali na TAS a kopírovali Enterprise.

Co se vecere týce, i to byl zážitek sám o sobe – Pavel, Michal, Matlikkk a Lana nakoupili haldu jídla, dali jí na lavicku a každá si bral co chtel. Pritom jsme se jako správní Trekkies dívali na Stargate.

Nakonec nás nahnali do haly, kde probíhal Galavecer, na kterém se vyhlašovaly výsledky souteže o Palpyho kšandy, které vyhrála clenka UPKB Lana Estari (dobré, Lano) a uvádela se velmi zajímavá hra ze sveta SW, kde hlavním predmetem byl úchylný Jedi a dozvedeli jsme se spoustu zajímavostí o steracích na helmách Stormtrooperu.

Na diskotéku jsme se s Kolpem vybodli a šli jsme sledovat slíbenou Fistful of Datas a asi tri další epizody a nejaké TAS. Když prišel Dominion, tak jsme s nove príchozími dívkami (ty z Dominionu nebyly) zalehli a dalších šest hodin jsme spali.

Ráno mne zaprvé probudila zima a zadruhé podezrelé zvuky, které se ozývaly z Markova spacáku. Asi mu jenom krucelo v briše.

Asi dvacet minut jsme se spolecne pokoušeli vzbudit Johansona, protože už dávno mel mít prednášku o TAS, ale nakonec jsme to vzdali a divákum jsme nejaké jednoduše pustili. Následovalo promítání nejnovejší oficiální ST epizody These are the Voyages, po které jsme se sesbírali a šli jsme domu.

Takže rekapitulace – Koprcon 2005 byl bezesporu akcí, na kterou se bude vzpomínat a urcite nejsem sám, kdo doufá, že bude i Koprcon 2006. Na conech jako je tento se clovek dozví spoustu vecí, jako je treba úcel steracu a fakt, že není moudré dávat Johansonovi prednášku po ránu.