Kadet Kemp 2008

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2008.

Cestu do Sázavy jsem se to vzhledem k okolnostem rozhodl vzít z Ostravy přes Prahu. Vyrazil jsem proto den předem, ve středu v podvečer. V Pendolinu byla pohoda, lidí málo a tak jsem bez problémů zkoukl epizodu II Hvězdných Válek a zbylý čas vyplnil čtením Perryho Rhodana a několikrát přerušovaným hovorem, z důvodu mizerného signálu mobilních operátorů podél trati. V Praze mě vyzvedli Saliven spolu s Hypo a Marghem – teda po menším hledání se na stanici Metra C, Háje.

Ve čtvrtek ráno 8.5.2008 jsme vyrazili nakoupit (Wesley, Hypo, Margh) a poté jsme cestou v Praze nabrali Molík. Směr Sázava jsme vyrazili po dálnici. Po pár kilometrech a šnečím tempu jsme si to ovšem rozmysleli a odbočili mimo dálnici. Cesta byla klidná a příjemná. Hlavně ty zelené stráně a pastviny kolem i s ovečkami :-).

Do tábora jsme dorazili přesně na oběd. Po obědě byl připraven seznamovací program, kde se všichni mezi sebou postupně seznámili, nebo se o to alespoň snažili :-). Součásti seznamování byla i vtipná hra na pantomimu, nutno dodat, že některé kombinace předvádějích a jejich vylosovaných úkolů byly vskutku kouzelné :-D. Následně se všichni přítomní kadeti vydali do lesa na dřevo. Nevím jak ostatní, ale já jsem si spolu se Zephramem při tahání dřeva na provaze pěkně máknul. Mezitím dojela většina kadetů, aby se zúčastnili slavnostního zahájení. Zahájení probíhalo nastoupením kadetů do půlkruhu před stožár. Vzápětí pod stožár napochodovali uniformovaní Trekkies a za zvuku hudby a štěkání Spotynky pobíhající v lese, vyvěsili vlajky. Kadet Kemp zahájil Darkknight spolu s Lorem. Hlavně Lore to vzal vyloženě z takové trochu nadřazené pozice instruktorů – Trekkies, nad kadety – nás ostatních. Já jsem se to snažil brát jako hru a tak mi ta jakoby nadřazená pozice instruktorů, tak jak to představil Lore, až tak nevadila, ale někteří to nesli trochu hůře. V podstatě jsem tento styl kadet kempu očekával, když už kadet kemp, tak se vším všudy :-).

Celkem jsme byli rozděleni na 4 týmy. V mém týmu byli kromě mne ještě Xyll, Molik a náš šéfkuchař na poloviční úvazek, Samuel.

Každopádně, ten den nás čekal ještě příjemný táborák, buřtíky a Boothby, který všem kadetů pomohl od jejich problémů, protože Boothby vždy zná odpověď.

Další dva dny, tzn. pátek a sobota byly ve znamení dopoledních teoretických přednášek a praktických odpoledních cvičeních. Jako první jsme absolvovali kurz první pomoci. Bylo vidět, že Little si vše dopředu poctivě nastudoval, protože pro mě to bylo zajímavé a užitečné zopakování zásad první pomoci. Dokonce jsme si první pomoc mohli vyzkoušet na několika dobrovolnících, mezi nimiž jsem se ocitl na chvíli i já. Bylo vidět, že kurz zajímal nejen mě, protože jsme ani nestihli všechno probrat a už jsme se přesouvali na druhý kurz, tentokráte na kurz o velení pod velením Lora. V probíraném tématu byly klasické otázky stylu “Co byste udělali? Porušili byste základní směrnici? Jak byste se rozhodli?” atd. Nejdříve jsme nad danými tématy živě diskutovali, abychom potom všichni vyplnili závěrečný velící test.

Odpoledne nás čekala hra v lese. Podle mapy složené ze střípků rozházených v táboře jsme putovali lesem a dle význačných bodů jsme hledali úkoly z biologie, geologie, zoologie a dalších. Nutno podotknout, že mapa byla ve velmi flexibilním a náhodném měřítku, takže jsme si s hledáním míst s úkolovými lístečky zažili spoustu legrace a nachozených kilometrů. Nakonec se nám podařilo posbírat většinu úkolů, kde nám na konci hodně pomohla Xyll, která se beze strachu vrhala do přecházení potoka po úzkém padlém stromu a prodírání se křovisky. Poslední lísteček u posedu jsme spolu se Samuelem nenašli a i když jsme se snažili zajít tak daleko jak nám to únava dovolovala :-).

V táboře náš čekalo plnění úkolů, které jsme si posbírali cestou necestou v lese. Patřily mezi ně hledání zlatých kamenů, chytání divokého zvířete v zosobnění velitele kempu Darkkighta, anebo kradení oříšků zuřivé veverce alias Bendimu. Bendi, jako veverka, byl přivázán ke kůlu provazem, takže měl k dispozici přibližně kruhový prostor o průměru několika metrů. V tomto prostoru byly poházeny různé předměty, které jsme měli posbírat tak, aniž by nás veverka chytila. Počítala se jak strategie, tak rychlost sběru. Chudák Bendi se několikrát pěkně natáhl. Jednou zapomněl, že ho drží lano a s vervou se rozeběhl za jedním vetřelcem kradoucím mu oříšky. Jakmile se blížil ke kraji svého území, lano se napnulo a vymrštilo Bendiho do vzduchu jako hvězdici. Naštěstí, doufám, vše dopadlo v pořádku.

Večer následoval další táborák. Navíc jsme se dozvěděli, co všechno má Guinan pod pultem. Řeknu vám, některé věci jako třeba popisek k použitému prezervativu bych vážně nečekal, že Kájo :-)?

V sobotu jsme absolvovali Omiho přednášku o Morseovce, dorozumívání na dálku, šifrování, navigaci v neznámém prostoru, měření vzdáleností a podobně. Při Morseovce jsem si zavzpomínal na své léta ve skautském oddílu a při šifrách na přednášky o teorii šifrování a kódování na vysoké škole. Potom nás Bendi seznámil se šmejdem z vesmíru. Ze začátku byla přednáška vcelku vtipná, potom ale vše sklouzlo k Warhammeru, což mě pak už moc nebavilo. Teoretickou část jsme zakončili vědeckým povídám s BorgemAI. Poté jsme dostali za úkol postavit most z několika špejlí, pet láhve, papíru, kancelářských sponek a lepící pásky. Most musel splnit tři kritéria. Udržet loď Enterprise, být dostatečně vysoký, aby pod ním mohla proletět Bounty (klingonský dravec) a dostatečně dobře stabilní, aby po něm projelo Kirkovo nové autíčko bez zaškobrtnutí.

Na sobotní praktické cvičení se Trekkies po pátečních připomínkách velmi dobře připravili. Všechny křižovatky byly přehledně značeny a ke každé skupince se připojil někdo jako průvodce. Pro náš tým to byl Little. Průvodci samozřejmě nenapovídali, pouze pro nás pravděpodobně sloužili jako poslední záchrana :-). Hra spočívala v tom, že na každé křižovatce visel lísteček a na něm byly napsané otázky ze Star Treku. V případě správné odpovědi jste byli nasměrování správným směrem. V případě špatné odpovědi jste byli nasměrování špatným směrem, kde vás po 200m upozornila cedulka, že jdete špatně. Na každé křižovatce jsme sbírali části zprávy ve formě zašifrované Morseovy abecedy. Po absolvování testu první pomoci v polovině trati a po házení granátu do prázdného kýble jsme museli zprávu úspěšně rozšifrovat.

Tato hra se mě osobně velmi líbila, byla velmi dobře připravená a navíc jsme si pěkně popovídali.

Následoval v pořadí třetí, poslední táborák při kterém se někteří odebrali na šílenou noční hru, ze které se pak vraceli se zářivýma očima, škrábancemi na rukou a nohou a s větvičkami zapíchlými v nosních dutinách. Večer příjemně utíkal, opékaly se buřtíky, debatovalo se o sci-fi a literatuře, o které jsme si popovídali hlavně s Luckou, Littlem, Praotcem Trekkiem a Annie.

Neděle byla ve znamení odjezdu. Ráno se všichni začali pomalu trousit po náročném prodlouženém víkendu ze svých chatek. Stihli jsme si ještě popovídat, dát si oběd, provést poslední nástup, vyfotit se a rozloučit se. A co je hlavní, každý kadet dostal své osobní hodnocení plus slevu na Czechtrek 3. Náš zelený tým AA – Ants Army se umístil na druhém místě. Zamířili jsme do Prahy v doprovodu Zephrama, takže cestou zpět bylo ještě o poznání veseleji.

Kdybych měl celý prodloužený víkend shrnout, tak jej hodnotím určitě pozitivně. Celou dobu nám přálo nádherné počasí. Trekkies si určitě s přípravou dali hodně práce a za to jim děkuji. Je pravda, že by určitě bylo ještě příjemnější, kdyby s námi kadety dohromady trávili více času, ale o to méně času by měli na přípravy. I přesto jsem si s většinou lidí pěkně popovídal a blíže se s nimi seznámil. Samuelovi děkuji za vykouzlení z toho mála surovin ty chutné pokrmy, hlad snad nikdo neměl. Díky všem účastníkům za příjemný víkend. Příště jedu zas!