FF Speciál 2010, jít nebo nejít

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2010.

Speciály Festivalů Fantazie vždy patřily k mým velmi oblíbeným. Některé jsem si dokonce užil více než plnohodnotný festival v létě. Na podzim dorazí méně lidí, je to taková rodinná atmosféra, pohoda.

Tento rok se hodně lidí z naší komunity rozhodovalo, zda vůbec jet. Byly časy kdy jsem na festival jezdíval hlavně kvůli programu. To se potom změnilo, a jezdil jsem tam hlavně kvůli lidem. Vrcholem toho bylo myslím letní FFko 2008, kdy jsem byl snad jen na jedné přednášce z celého týdne. Nějak toho nelituju, zase jsem více času trávil s kamarády, kvůli kterým ta jezdím, ale pravda, trochu mi chyběly i ty přednášky. Tento rok, se mi toto podařilo dostat do nějakého vyváženého stavu, jak kamarádi, tak oficiální program.

Proto se těším i na letošní podzimní FFS. Máme ubytování v rodinném penzionu v Bílku, program jsme si koupili jen na hlavní tři dny. Takže ve středu neděli máme vlastní program. Těším se, když bude pěkně, zajdeme zase třeba do údolí Doubravky, uvaříme si dobrou večeři, prostě pohoda. V další dny zavítáme na festival za dalšími kamarády na které se moc těším, do čajovny a samozřejmě i na program. Letos se ještě víc než v létě chci navštívit rozmanité přednášky různých linií. Kdysi jsem navštěvoval hlavně tu Star Trekovou, která byla samozřejmě výborná a sám jsem se na ni podílel, např. ty úžasné večerní programy, ale postupně člověk objeví, že i v ostatních liniích jsou velmi zajímavá téma a občas není od věci zkusit zajít na něco, na co ještě člověk nezavítal. Navíc, zpoza stolu Přední Desítky jsem toho shlédl už hodně :-). A tak se těším zase na něco nového.

Takže nashledanou v Chotěboři!

Michal „WesleyC“ Janošek