Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Enterprise, NCC-1701-E

USS Enterprise E byla loď Federace třídy Sovereign z konce čtyřiadvacátého století a šestá loď Federace toho jména.
Konstrukce a vypuštění

Enterprise-E byla vypuštěna hvězdného data 49827.5 jako nejsilnější loď ve flotile. Byla postavena v San Francisco Fleet Yards na orbitě Země a jejího velení se krátce po vypuštění ujal kapitán Jean-Luck Picard.

Technické informace

Enterprise-E měřila 685 metrů na délku a měla čtyřiadvacet palub. Byla vybavena šestnácti phaserovými bankami a deseti odpalovači torp=d, které bylo možno nabít i kvantovými torpédy. V lodi se nacházela i kartografi, hydroponika a nemocniční oddělení. Hlavní strojovna byla umístěna na palubu 16. Loď mohla být řízena buďto manuálně, nebo zadaným kurzem, jehož vyplnění zařizovat počítač. E byla zároveň první Enterprise vybavená Pohotovostním zdravotnickým holoprogramem.

Nová Enterprise měla na palubě nové modely raketoplánů a několik dalších transporních lodí, včetně warpuschopné Kapitánovy jachty Cousteau a speciálního víceúčelového vozidla Argo.

Mezi členy posádky sloužili lidé, Vulkanci, Bajorané, Betazoidé, Boliané, Trillové, Klingon a android.

Služba

Po roce služby byla Enterprise během útoku Borgů na Zemi poslána do romulanské Neutrální Zóny. Oficiálním důvodem této akce byly obavy Flotily z možného útoku ze strany Romulanů, ale na romulanských hranicích se už delší dobu dělo pramálo zajímavého. Skutečným důvodem byly obavy Flotily, že by Picardova přítomnost v bitvě mohla být nebezpečná. Picard ale nakonec porušil rozkazy a vrátil se do sektoru 001, a sehrál hlavní roli v bitvě s Borgy.

Borgská Krychle byla zničena, předtím ale vypustila menší loď na Zemi. Loď vytvořila časový vír a spolu s Enterprise vletěla do roku 2063, kde se neúspěšně pokusila zamezit prvnímu kontaktu lidí a Vulkanců. Během mise Borgové asimilovali víc než polovinu Enterprise, na jejíž palubě si vytvořil dočasný kolektiv, který byl ale zničen, když byla Královna tohoto společenastva rozložena chladicí kapalinou warpjádra.

K těmto událostem se vrátila Sedmá z Devíti v epizodě Relativity, kdy použila výše uvedených událostí jako příkladu Pogova paradoxu.

V roce 2375 prováděla Enterprise diplomatickou misi s rasou Evora, když byla odvelena do systému Goren, který byl kontrolován skupinou zvanou Son’a. Son’a využívala flotilního admirála Doughertyho, aby zlegalizovala násilné přestěhování oyvatelstva jisté plpanety obklopené radiací, která poskytovala atraktivní léčebné účinky. Posádka Enterprise se ale v zájmu obuyvatelů planety vzbouřila a zabránila vystěhování obyvatelstva a přiměla Hvězdnou Flotilu, aby případ znovu uvážila.

O rok později byla Enterprise na několik dní na orbitě Země. Bylo to v době, kdy projekt Pathfinder navázal kontakt s lodí USS Voyager.

Nedlouho po konci Války s Dominionem podstoupila Enterprise upgrade zvyšující její obranné schopnosti. Byly přidány tři zadní a dva přední odpalovače fotonových torpéd a čtyři phaserová pole na warpgondoly.

V roce 2379 bránila Enterprise Zemi proti hrozbě ze strany Rémanů, kteří sestavili ničivou biologickou zbraň, schopnou vyhladit život na celé planetě, počemž musela strávit několik týdnů v doku.

Z vystřižené scény z Nemesis lze zjistit, že Enterprise do doku dotáhla USS Hemingway. Podle další vystřižené scény měla Enterprise po dokončení svých oprav letět do systému Denab.

korax, 31-07-2010
blog comments powered by Disqus


Chystané akce