Elite Force Expansion Pack

Asi každý z vás zná Elite Force. Ale pro jistotu – jde o akční střílečky orientované v prvním díle na Voyager, ve druhém na Enterprise-E. Oba díly si získaly obrovskou oblibu. Vystupovali jste v nich jako praporčík/čice Munro a bránili jste Picard, nebo Janewayovou a jejich posádky před, řekněme nepříznivými vlivy průzkumu. V této recenzi se však budeme věnovat tomu prvnímu dílu, defacto jeho datadisku, zvanému Expansion Pack.

Po instalaci se prázdné místečko v menu zaplní novým tlačítkem Virtual Voyager. Když na něj kliknete, dostanete se do nového světa. Jste stále praporčík Munro na Voyageru, nicméně netřímáte v ruce phaserovou pušku, ale trikordér. Už asi tušíte, že hlavní náplní hry nebude rozmačkat nepřítele o zeď, ale prozkoumat každou jeho molekulu. Samozřejmě, Munro ssi vypěstoval návyk na střílení a tak si v simulátoru můžete čas od času zastřílet, a to buď jako kapitán Proton, nebo jako ochránce antropologistické zahrady před rasou 8472. Naštěstí už nejste tak omezováni zamčenými dveřmi, časem se prokopete přes kajuty posádky a důstojníků až do kabiny kap. Janewayové.

To by samo o sobě asi bylo dost nudné, ale nebojte se, ani to není vaším hlavním úkolem. Dostáváte rozličné úkoly, ale, co je podle mne hlavní, projdete se po skoro celé lodi. A můžete dělat opravdu hodně věcí, jako nakouknout Neelixovi do ledničky, ve které je kromě jiného i ruka nějakého mimozemšťana. Načal jsem téma simulátoru a rád bych se u něj pozastavil. Je v něm připravena spousta simulací, jako výše zmíněný kapitán Proton. Pro ty, kteří neví, očem je řeč – kapitán Proton je vymyšlená postava, zachránce vesmíru. Holoprogram obsahuje celý román a věřte, že je to zábava. Jinak jsou pro vás připraveny databáze, ve kterých najdete popisy ras, planet ap..

Grafický enfine hry je naprostot totožný s tím v originálníhře, ale není se čemu divit, když jde vlastně jen o jiný Single Player. Ale zvuk je na tom o mnoho lépe nejen proto, že už se ve hře vyskytuje i originální hlas Sedmé, tedy Jeri Ryan. Celkově je to kale jediná výraznější změna.

Patříte-li k vyznavačům Voyageru, či kapitána Prtotona a máte Elite Force, je pro vás Expansion Pack více než jasnou volbou. Kdo by nechtěl nakouknout do života na vesmírné lodi?