Dubnová mise 2012

Letošní dubnová mise našeho klubu se nekonala jako obvykle v Ostravě nebo v jejím blízkém okolí, ale daleko jižněji, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Útočiště nám prostřednictvím Koraxe poskytly útulné prostory firmy Logis (včetně potřebné projekční techniky a připojení na internet). A bylo nám tam dobře. Účast nebyla sice ohromující, ale deset se nás nakonec sešlo.

Hned u vstupu do prostor, kde se mise odehrávala, nás čekala malá výstavka knih a různých sběratelských předmětů ze světa Star Treku, kterou pro nás Ondra připravil. A dlužno říci, že každý si tam našel něco, co ho zaujalo. Úderem desáté (no chvilku po ní) Korax misi zahájil přednáškou věnovanou loňskému 45.výročí Star Treku. Někteří z nás ji už sice slyšeli na Trekkenu v Kopřivnici, ale byla opět zajímavá a doplněná o některé nové podrobnosti. A po přednášce nás čekalo překvapení, které bylo slíbeno už v pozvánce na misi. Bylo jím oznámení o tom, co nás čeká na červencové misi. Půjde o projekci v kině v Bohumíně, podobně jak tomu bylo i loni a předloni. Ale na rozdíl od těchto promítání dvojepizod seriálu se letos podařilo zajistit film. Takže se můžeme těšit na promítání filmu Star Trek VI: Neobjevená země v regulérní kině. Korax mimo zajištění a zorganizování promítání vytvořil i web (www.neobjevenazeme.cz), kde se můžete o této akci dozvědět všechny podrobnosti a novinky.

Přednášku i novinku jsme tedy s potěšením strávili, bylo načase se zasytit i něčím podstatnějším. Jako letošní stanice pro doplnění deuteria v krvi (jak Korax sliboval) byla vybrána restaurace Radegastovna. Dostali jsme zde svou místnost (jinak herna na šipky), vybrali si jídlo dle libosti a peněženky a myslím, že všem chutnalo. Nikdo si alespoň nestěžoval. A čekací doby byly také přijatelné. Mimo nasycení se v Radegastovně dalo i pěkně vyřádit s pivními tácky, kterých tu mají hromadu. Po obědě jsme řešili, zda vyrazíme na výlet po okolí nebo se vrátíme pod střechu. Ze zasněžených hor ale chvílemi pofukoval poměrně chladný vítr a tak jsme se vrátili do útulných prostor Logisu.

Kdo chtěl, ten si tu dal kávičku nebo něco k pití a mohl se věnovat sledování zajímavého filmu The Captains se slovenskými titulky. Tento poměrně nový film (2011) je dílem Williama Shatnera alias kapitána Kirka. Jeho náplní jsou jeho rozhovory s dalším kapitány ze Star Treku včetně toho nejnovějšího a nejmladšího. Shatner s nim  hovoří o jejich začátcích, o herecké práci, o životě před Star Trekem a po něm. Místy je to velmi zajímavé a celý film opravdu stojí za zhlédnutí.

Po skončení filmu jsme ještě chvíli diskutovali o našich dalších aktivitách a pak už se začali pomalu rozcházet. Někteří ještě spěchali k Arwethům na Dračí doupě, jiní jen tak domů. Mise ve Frenštátě se celkem vyvedla, dozvěděli jsme se opět něco nového a setkali se s přáteli. Chtěl bych na závěr tohoto reportu také poděkovat Koraxovi za zajištění pěkných prostor a techniky, instalaci výstavky a vlastně za zorganizování celé mise. Bylo to fajn.