Dominion Wars

Mnoho Trekkies vidělo konec ságy DS9. Pokud ne, malá rekapitulace – Federace je ve válce s Dominionem, odehrává se spousta bitev a celý kvadrant je na nohou. Bylo vcelku jasné, že dříve, či později bude tuto část DS9 následovat nějaká hra. Ta na sebe nedala dlouho čekat, a byl vydán titul s názvem Dominion Wars. Někteří lidé tvrdí, že bnestojí za nic, jiní jej nade vše vychvalují. Co je na tom pravdy se pokusím nastínit v následujícím článku.

Není hezké začínat odstavec špatnou vlastností, nicméně zde nemám na výběr. Při prvním spuštění jakékoli hry mám ve zvyku pohrát si s nastaveními. To jsem provedl a dočkal jsem se něčeho, co jsem zažil málokdy – nenašel jsem ovládání rozlišení. U her, jako Polda, nebo Hidden Evil se to dá ještě pochopit, ale nevím, co autorům DW bránilo tuto, podle mne velmi důležitou možnost do menu (nebo kamkoliv jinam) přidat, zvláště, pokud je rozlišení zadané na 640×480.

Ale nebudu jenom nadávat na nedokonalost menu. Po startu víás uvítá nabídka, kde si vyberete, zda si přejete hrát za Spojenou Federaci Planet (UFP), nebo za Dominionskou Unii. Já jsem si vybral Federaci a Dominion jsem jen zkoušel. V misích za UFP plníte úkoly typu „Doprovoď nákladní lodě, znioč základnu, ochraň Deep Space Nine, apod.. Mise Dominionu jsou jiné v jediném detailu – jste na druhé straňě, mátesystem image tedy opačné úkoly , např Znič nákladní lodě, ochraň základnu, znič DS9. Podobně, jako např. ve Starfleet Command začínáte s malou lodí ( Norvay) a končíte s velkou, jako třeba s třídou Sovereign.

Grafika mne moc nenadchla, modely lodí působí dojmem „papírového modelu“ a ani ovládací plocha není nic moc. To samé musím říci o zvuku, nepůsobí moc věrohodně.

Celkově vzato, Dominion Wars je hra, která má obrovskou cenu pro ssběratele Star Trek her, normální uživatel ji ale snadno přehlédne. Pokud ale ST hry sbíráte, shánějte, ale jde to těžko.