Dokument Star Trek: Nová Generace – Konec cesty

Když před nějakou dobou skončilo vysílání Nové generace na Primě COOL, přidala tato televizní stanice jako pomyslnou třešničku na dortu TNG dokument moderovaný Jonathanem Frakesem (Riker), který diváka provádí některými důležitejšími momenty seriálu a poukazuje na výjimečnou práci svých kolegů, nejen z řad herců, ale i producentů, maskérů a podoně. Dokument, který určitě stojí za shlédnutí, si můžete stáhnout níže.

Za odvysílání Nové generace bych jménem Subspace ještě jednou rád Primě COOL poděkoval – nejen, že byla vysílací doba zvolena velmi dobře (několikrát se mi stalo, že jsem šel po ulici a slyšel jsem dva kluky jak se baví o tom, co se včera dělo na Enterprise), ale odvysílání seriálu nám jako fanouškům také umožnilo opatřit si kvalitnější (nepištící) záznam dabingu seriálu, který naštěstí Prima ohodnotila jako tak dobrý, že nemá smysl ho předělávat.

Až si dokument pustíte, všimněte si jedné věci, která nemusí být hned zřejmá – dabing Nové generace je přes patnáct let starý. Protože se v dokumentu samozřejmě objevují nám známé postavy jako kapitán Picard, pan Dat a podobně, v zájmu zachování co největší autenticity si dala Prima tu práci, že sehnala všechny původní dabéry seriálu (s výjimkou Martina Kolára, který nás před nějakou dobou opustil) a vlastně všech ostatních procházejících postav a dokument s nimi nadabovala. Páni dabéři si navíc dali většinou tu práci, aby si posadili hlas stejně jako to dělali při dabingu celého seriálu, takže neznalého člověka by ani nenapadlo, že byl dokument nadabovaný víc než 15 let po seriálu. Stejně tak překlady dialogů nebo názvů epizod odpovídají původnímu překladu z poloviny devadesátých let. V tomto ohledu před Primou klobou dolů!

Stáhnout dokument TNG – Konec cesty