Datum vydání a informace o DVD/Blu-ray edicích nového Star Treku

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2009.

Objevily se nové informace ohledně blížícího se Blu-ray vydání jedenáctého zfilmovaného Star Treku JJ Abramse. Vydány budou celkem tři verze filmu, dvě DVD a jedna Blu-ray, všechny tři se na pultech objeví sedmnáctého listopadu. Tato vydání budou obsahovat některé zajímavé materiály – viz. níže.

17. listopadu se nový Star Trek film režiséra JJ Abramse dostane i do obýváků našich domácností – k dostání budou tři rozdílné verze:

 • jednodiskové DVD (30 USD)
 • dvoudiskové DVD (40 USD)
 • trojdisková Blu-ray edice (40 USD)

Dvoudiskové DVD a Blu-ray edice budou k dostání v balení „Augmented Reality“. Pokud toto balení podržíte proti webové kamerce, uvidíte 3D holografickou prohlídku nové Enterprise. V květnu ji Paramount použil při představení kinoverze filmu (web Experience the Enterprise).

Dalším bonusem dvoudiskového DVDčka a Blu-raye je i kopie filmu, kterou si můžete zkopírovat třeba na počítač nebo mobilní přehrávač videa (jako iPod). Takový bonus Paramount zatím nabídnul pouze u jednoho filmu – Love Guru. Na webu paramountdigitalcopy.com si můžete přečíst více informací.

Disky budou také obsahovat vystřižené scény (redakce se těší zejména na vynechanou klingonskou zápletku). V přes tři hodiny dlouhých bonusových materiálech se také něco dozvíme o lodích, planetách, vybavení a o současných plánech ohledně života ve vesmíru.

DVD

Dvoudisková DVD edice bude obsahovat film upravený pro 16:9 televize doplněný o anglický, francouzský a španělský zvuk – všechny v 5.1 kanálovém zvuku. Stejný výběr jazyků pak bude platit i pro titulky.

Bonusové materiály:

Disk 1

Komentář – JJ Abrams, Robert Orci, Alex Kurtzman a další

Dokument A New Vision – Abramsova vize nového Star Treku – většího, akčnějšího a přijatelnějšího současnou společností.

Pokažené záběry – omyly vzniklé při natáčení filmu

Disk 2

Digitální kopie filmu – pro užití v počítači nebo přenosných přehrávačích

Vystřižené scény

 • Spockovo narození
 • Klingoni přebírají vládu nad Naradou
 • Mladý Kirk, Johnny a strýc Frank
 • Hádka Amandy a Sareka po Spockově rvačce
 • Vyjednávání a únik z vězení
 • Sarek dostává Amandu
 • Kobayashi Maru (původní verze)
 • Kirk se omlouvá Orionce
 • Sarek potkává Spocka

To Boldly Go – udělat reset jednoho z nejslavnějších světových fenoménů nebyla hračka – diskuze nad mnoha výzvami, kterým museli tvůrci filmu čelit a jejich strategií.

Obsazení – produkční tým si byl vědom, že jeden z nejtěžších úkolů je správným způsobem obsadit role hlavních představitelů posádky Enterprise z Klasické série. Představitelé jednotlivých rolí mluví o svých zkušenostech se ztvárňováním svých postav.

Cizinci – designéři Neville Page a Joel Harlow mluví o vytváření nových ras, „aktualizaci“ Romulanů a Vulkánců a o navrhování děsivých živočichů na povrchu planety Delta Vega.

Hudba – fanoušek Star Treku, Michael Giacchio, probírá skládání hudby pro nový Star Trek, která je podepřena původním hudebním doprovodem Alexandra Courage.

DVD-ROM – Zkušební verze Star Trek D-A-C pro Xbox 360 a materiály s tím spojené

Jednodisková DVD edice bude obsahovat film upravený pro televize s poměrem stran 16:9 doplněný o anglický, francouzský a španělský zvuk – všechny v 5.1 kanálovém zvuku. Stejný výběr jazyků pak bude platit i pro titulky. Krom filmu samotného bude obsahovat dokument „A New Vision“ a pokažené záběry.

Blu-ray

Blu-ray verze filmu se bude stávat celkem ze tří disků, obsahujících zejména film v 1080p, anglický (5.1 Dolby TrueHD), španělský a francouzský zvuk. K titulkovému setu pak oproti DVD verzi přibude portugalština.

Disk 1

Komentář – režisér JJ Abrams, scénáristé Robert Orci a Alex Kurtzman, producenti Damon Lindelof a Bryan Burk.

NASA novinky – BD-Live bonus nabízející přístup k novým informacím ohledně výzkumu vesmíru.

Disk 2

To Boldly Go – viz. výše

Obsazení – viz. výše

Cizinci – viz. výše

Hvězdné lodě – Abrams a produkční designér Scott Chambliss si dávali dobrý pozor, aby se dostatečně drželi designu lodí Klasické série, přitom si ale jako cíl vytyčili předvést ve filmu lodě moderního vzhledu

Cizinci – viz. výše

Planety – ve Star Treku se setkáváme s řadou od sebe se lišících planet – od Vulkánu plného pouští po mrazivou Delta Vegu. Abramsův záměr točit film ve skutečných podmínkách kdy to jen bylo možné, dostal produkční tým na řadu zajímavých míst.

Kostýmy a vybavení – informace o navrhování moderního oblečení a vybavení odpovídajícího tomu představenému v TOS.

Ben Burtt a Zvuky Star Treku – když se Ben Burtt dal do tvorby zvuků pro Star Wars Epizodu 1, inspiroval se právě zvuky klasického Star Treku – nyní líčí, jak se tomuto fenoménu odvděčil za inspiraci, která mu zajistila kariéru.

Hudba – viz. výše

Vize Gena Roddenberryho – JJ Abrams, Leonard Nimoy a scénáristé TOSky představují a diskutují o optimistické vizi budoucnosti tvůrce Star Treku.

Vystřižené scény – viz. výše

Starfleet Vessel Simulator – prozkoumejte rozsáhlou databázi o Enterprise a romulanské lodi Naradě. Ponořte se do 360 stupňových modelů a projděte si podrobné technické informace.

Pokažené záběry – viz. výše

Disk 3

Digitální kopie filmu

Zkušební verze Star Trek D-A-C pro Xbox 360 a materiály s tím spojené


Vzhled balení, ve kterém bude nový Star Trek distribuován ještě nebyl uvolněn, nicméně již nyní se na internetu objevila řada fanoušky navržených obalů a některé z nich nejsou vůbec špatné – posuďte sami:

Datum vydání: 17. listopadu 2009

Celkový čas: 129 minut

Výše uvedené datum vydání se týká Severní Ameriky, data vydání pro ostatní země se mohou lišit. Nicméně od tohoto data by měl být film k dostání např. na eBay – už se nemůžeme dočkat!