Captain’s Chair

Výtvor firmy Illusion Software se sice nedá zařadit tak docela mezi hry. Jde o prezentaci pětib můstků nejslavnějších lodí Hvězdné Flotily – Kirkovy Enterprise, Enterprise D a E, Defiantu a Voyageru.

Po kliknutí na tlačítko s názvem lodi v úvodním LCARS menu se načte mapa příslušného můstku. Hráč se může po můstku přesunovat pomocí důležitých bodů na můstku, jako například křeslo navigátora ap.. Samo o sobě by to nebylo nic moc, i když jen tak se proházet po můstku taky není nuda, ale to, o co v CCh jde, jsou panely počítače. Po kliknutí na vámi zvolený panel se otevře nové okno, ve kterém vidíte tento panel, ovšem zvětšeně. Pokud se nevejde na monitor, poslouží navigační tlačítka po stranách okna. Na panelu jsou některá tlačítka funkční. Pokud kliknete na některé z nich, ozve se píp, ale některá v sobě skrývají něco mnohem lepšího. U Můžete např. vypustit raketoplán. V tom případě se objeví ještě jedno okno, ve kterém se přehraje 3D animace vámi zvoleného úkonu, v tomto případě vypuštění raketoplánu. Animace vypadají opravdu dobře. Někdy jsou vytvořené přímo pro CCh, jindy se ale použijí záběry ze seriálu, jako třeba při přistávání Voyageru.

Přistání lodi, separace trupu nebo palba z phaserů – to jsou jenom příklady toho, co lze v CCh provádět. Můžete vypnout reakci hmoty/antihmoty a tím si znemožníte vstp do warpu. Nebo můžete zamaskovat Defiant, rozdělit trup Enterprise D, nebo zaheslovat palubní počítač. Pokud naťukáte heslo, které neprozradím, objeví se před vámi dokonce můstek klingonského Dravého ptáka. Jinak jsou pro vás připraveny vychytávky typu honička z Klingony, či pexeso na stanici pana Spocka. U každé lodi je pak připraveno vidseo s nějakým důstojníkem lodi, jako např. s Michaelem Dornem na Enterprise D. Tyto videa si můžete přehrát z kapitánských křesel. U můstků si můžete pustit zvukový komentář, namluvený známým hlasem LCARS systému. Samozřejmě, u staré Enterprise je počítač namluvený tak, aby zněl věrohodně seriálu.

Váš pohyb po lodi ale není omezen několika metry čtverečními můstku. Máte možnost podívat se do kapitánských místností, pracoven a tzv. Ready Roomů“. I zde se můžete hrabat v PC kapitánů, můžete se podívat na sošky v pracovně kapitána Janewayové ap.. Perličkou jsou replikátory, které replikují jídlo na požádání.

Videa a mapy jsou uloženy ve formátu QuickTime Movie, takže si rýpalové mohou filmy vytáhnout a poslouchat je samotné. Captain´s Chair doporučuji každému, škoda jen, že se u nás shání tak špatně.