BO Trek

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2018.

Web: www.botrek.cz  |  FB událost: BO Trek

Během posledního červnového víkendu se bude konat festival Fantastická Ostrava, první festival sci-fi, fantasy, komiksů a popkultury v Moravskoslezském kraji. Star Trek bude mít na festivalu velký prostor a programový blok s rázovitým názvem BO Trek bude lákavý jak pro širokou veřejnost, tak i pro hardcore trekkies.

BO Trek proběhne ve dvou programových blocích. Tím prvním, je tzv. Expozice, rozsáhlá výstava velkého množství exponátů souvisejících s vesmírem Star Treku, ať už se jedná o uniformy, komunikátory, modely lodí, suvenýry nebo jen o zajímavé knížky a komiksy. BO Trek se tak stane vůbec první výstavou zaměřenou na Star Trek v Ostravě.

Součástí expoziční části programu je také možnost si ve 3D brýlích vyzkoušet propracovaný simulátor interiéru Enterprise D známé ze seriálu Star Trek: Nová generace. Čeká vás procházení po můstku, návštěva strojovny či Datovy kajuty nebo třeba výlet raketoplánem kolem Enterprise – rozsah simulátoru je opravdu ohromný a se 3D brýlemi je také velmi realistický.

Součástí výstavy bude i možnost vyfotit se, třeba i v uniformě, před enormní tapetou můstku Enterprise D – celosvětově unikátní velkoformátový pohled na můstek Enterprise s plochou 6 m2 doslova vybízí k nafocení přesvědčivých fotek přímo z centra vlajkové lodi Hvězdné flotily.

Druhou částí programu bude přednáškový blok. V průběhu pátku i soboty vás čeká řada přednášek a projekcí připravených tak, aby přiblížily vesmír Star Treku široké veřejnosti. Těšit se můžete na lekci klingonštiny, přednášku o lodích třídy Galaxy, nebo třeba na pojednání o tom, jak je startreková „treknologie“ použitelná ve skutečném světě.

Krom toho všeho bude expozice doplněna programem pro děti (kreativním workshopem a tvorbou mimozemského make-upu), diskuzním koutkem a prodejem nových ST románů vycházejících v nakladatelství Brokilon.

BO Trek probíhá v Trojhalí Karolina v centru Ostravy. Trojhalí je historickým prostorem a kulturní památkou, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly. Původně zde byly stroje a turbíny, v dnešní době sem přichází návštěvníci za sportem, kulturou a dalšími možnostmi, jak příjemně strávit volný čas.

BO Trek bude přístupný v pátek a sobotu 29.-30. června v Trojhalí Karolina v Ostravě od 10 do 17 hodin. Vstup je bezplatný.

Program BO Treku najdete na www.botrek.cz a aktuální informace na facebookové stránce události.