Away Team

Her, ve kterých hráč ovládá velké množství lodí je hodně. Proč ale neudělat hru, ve které by se neovládaly lodě, ale lidé? To napadlo vývojáře Activisionu. Tak vznikla hra Away Team.

Away Team se ovládá z ptačí perspektivy, volíte si, mezi tím, komu říkáte, co dělat. Když už jsem to načal, myslím, že je na čase říct vám, co všechno je možné v Away Teamu dělat.

Kromě chození a používání konzolí můžete samozřejmě určovat typy zařízení, která příslušný člen/členové použijí, dokonce i jakým způsobem (nastavení síly Phaseru apod.). Inventář je docela pestrý – probojujete se od Phaseru přes ostřelovací pušky až k výkřiku techniky – transportnímu vězení, které omráčeného vojáka přenese na předem určené místo, čímž se dá zabránit upozornění nepřítele na vaší přítomnost.

Chceme-li používat zbraně, logicky musíme mít někoho, kdo bude umět s daným zařízením zacházet, a věřte mi, že takový Kadet by si asi neporadil s Sniper Rifle. Musíme si tedy vybrat, koho zařadíme do našeho týmu, ale nečekejte, že si sestavíte tým, se kterým budete po zbytek hry. Každá mise má totiž své požadavky, pro jejichž splnění si musíte vybrat specializované důstojníky, kteří umí ovládat předmět, který potřebujete pro úspěšné dokončení mise. Důstojníků je na výběr dost, jsou rozdílní jednak vybavením a jednak vzhleedem (lidé, boliáni, makisté s tetováním á la Chakotay).

Propracovali jsme se k tomu nejdůležitějšímu, a tím jsou samotné mise. Jsem rád, že mohu říci, že příběh je celkem zajjímavý, (prozradím, že se nalézáte na lodi, která se umí maskovat a menit tvar, jako třebay na Klingonského Bird of Prey, což se hodí pro „průzkumné mise) ocitáte se na vesmírných lodích, Klingonských koloniích, nebo na Vulkánu. Jednoduše řečeno, prostředí hry jsou opravdu různorodá. Cíle misí vypadají asi jako „Zachraň kancléře“, „Převezmi kontrolu nad lodí“, nebo „Zachraň kolegy z Krychle“.

Grafické prostředí tomu celému „dává šťávu“. Skutečně, vypadá docela hezky, je pěkně vyhlazené, není hranaté a hezky se na něj kouká. Jediná slabina je nezměnitelné rozlišení 800x600x32. Naštěstí to díky enginu není až tak moc vidět. Videosekvenze použité na briefinzích jsou také velmi vydařené. Zvuk zní velmi čistě, hudba hru neruší a povzbuzuje dobrodružný elán Away Teamu.

Tak, pročetli jste se až do konce této recenze, doufám, že jste si vytvořili alespoň nějakou představu o tom, co Away Team je. Jestli ho chcete vyzkoušet tady je odkaz na oficiální stránku hry. Myslím, že nnebudew na škodu, když vám prozradím, že Away Team se dá pohodlně sehbnat sa 399 Kč,- jak v obchodech, tak přes internet. A to je doopravdy konec – žijte dlouho a blaze a vyzkoušejte demo!