Armada 2

V roce 2000 vydala firma Activision Star Trek vesmírnou strategii s názvem Armada. O rok později se do obchodů dostal druhý díl.

Hned po spuštění si všimnete, že již v Single Playeru nejsou Romulané – vystřídaly je Tutorialy. Možná si říkáte „Je to na nic, Romulané byli dobří a hra bude kratší.“, ale není tomu tak. Misí je tam mnohem více, než v díle prvním a není nad to se s ovládáním seznámit, protože je od základu předělané. V Multiplayeru přibyly další možnosti připojení, internet běží přes GameSpy a map a nastavení je také požehnaně. Zde, na rozdíl od Single Playeru můžete hrát i za Romulanské Hvězdné Impérium a dokonce za Kardasiany a záhadnou Rasu 8472.

Lodí a stanic, které můžete postavit je obrovské množství. Jsou zde samozřejmě třídy z předchozí Armady a přibyly další – např. třída Intrepid, bitevní křižník D7 (nebo něco takového), vynikající třída Venator, jak vystřižená z filmu Nemesis, a nakonec Taktická Fůzní Krychle – plavidlo, které vzniká spojením osmi „normálních“, nebo Taktických Krychlí. Výsledek je prakticky neporazitelný. A nakonec nesmím opomenout to, že všechny rasy mají kolonizační lodě. Stanice jsou vskutku propracované – dokonce máte možnost postavit obchodní stanici (Ferengové vozí věci jako Romulanské Pivo, nebo Tribl). A jsou zde i výzkumné stanice, které vyzkoumají např. vyšší stupeň štítů.

Grafika hry mě vysloveně zklamala. Zdá se mi, že Armada 1 byla ve své době mnohem lépe graficky navržena, než její následovnice. Nejsem člověk, který by si liboval v kritizování ostatních, nicméně, pokud vypadá Enterprise jako slepená z toaletního papíru, je to něco, na čem si designér hry mohl víc máknout. Není to sice tak strašné, ale opravdu to mohlo být lepší. Taky mi chybí BIK videa, asi i vám.

Zvuk sice taky není nijak senzační, ale v Single Playeru není moc špatný. Ale v Multiplayeru hraje něco jako MIDI, a to, nezlobte se, nezní zrovna hezky. Alespoň, že je Armada 2 nadabovaná herci z Treku.

Celkově působí Armada 2 dojmem dobrého nadprůměru. Pokud nejste grafik, bude se vám líbit. Navíc se u nás dá sehnat.