Deset let Enterprise

Prohlížíte příspěvek staršího data. Tento příspěvek pochází z roku 2011.

Dnes je to přesně deset let, co se na obrazovkách objevila Enterprise, zatím poslední oficiální seriál z prostředí Star Treku. Bylo to jen pár týdnů po událostech 11. září, prezidentem USA byl George Bush a my jsme si zvykali na pomalu se rozšiřující připojení k internetu.

První polovina seriálu Enterprise neměla v názvu ani dvousloví „Star Trek“ – skutečně, seriál byl totiž navržen tak, aby si zachoval hlavní rysy Star Treku, ale aby zároveň oslovil širší publikum. Proto byl například děj zasazen do 22. století, kde ještě Země nemusela nutně být tak „federační“.

V průběhu třetí sezóny se Enterprise dostává do Delfské oblasti, kde se odehrává de facto celá. Kvůli menšímu důrazu na dějovou linii a několika nešťastným tahům scénáristů se seriál začal potýkat s nízkou sledovaností a jeho zrušení i přes protesty fanoušků završené peticí Save the Enterprise a velmi výrazný kvalitativní nárůst ve čtvrté sezóně už nic nezastavilo. A to i přes to, že se příběh nacházel na dvou velmi důležitých milnících časové linie Star Treku – založení Federace, kterým seriál končí a Válce s Romulany.

U nás byl Star Trek: Enterprise odvysílán televizní stanicí AXN s poměrně podařeným dabingem.